• $7,8228
  • €9,4308
  • 459.326
  • 1328.83
23 Temmuz 2019 Salı 01:27 | Son Güncelleme:

İOKBS sonuçları odsgm.meb.gov.tr'de açıklandı! İşte bursluluk sınavı sonuçları

İOKBS sonuçları odsgm.meb.gov.tr'de açıklandı! İşte bursluluk sınavı sonuçları

Bursluluk sınavı (İOKBS) sonuçları ile ilgili MEB son dakika açıklaması yapıldı. İOKBS sonuçları 22 Temmuz 2019 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr ve http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden duyuruldu. Bursluluk hakkı, sınavı kazanan öğrenciye ait evrakın e-Burs modülü üzerinden okul müdürlüğünün 30 Eylül 2019 tarihine kadar onaylamasından sonra 01 Ekim 2019 tarihi itibarıyla başlayacaktır. İOKBS (PYBS) bursluluk sınav sonuçlarına haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz

Bursluluk sınavı sonuçları, MEB son dakika açıklamasının ardından erişime açıldı. İOKBS 2019 yılında haziran ayında gerçekleştirildi. MEB yayınladığı takvim içerisinde sonuç açıklaması için 22 Temmuz Pazartesi gününe işaret etmişti. Sonuçlar, http://www.meb.gov.tr ve http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden yayınlandı. Haberimiz içerisinde sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz.

MEB GİRİŞ EKRANI  İÇİN TIKLAYINIZ

ODSGM GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Bursluluk sınavı sonuçları, 22 Temmuz Pazartesi günü erişime açıldı. 

BURSLAR NE ZAMAN YATACAK? MEB TARİH VERDİ

SONUÇLARI NEREDEN YAYINLANACAK?

İOKBS sonuçları 22 Temmuz 2019 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr ve http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecektir. Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi hâlinde “Sınav Sonuç Belgesi”ni elektronik ortamdan alıp onayladıktan sonra mühürleyerek öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecektir.

 SINAV İTİRAZLARI

a. Sorulara, cevap anahtarlarına ve sonuçlara yapılacak itirazlar; soruların, cevap anahtarlarının Bakanlıkça yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) takvim günü içerisinde ÖDSGM resmî internet sayfasında yayımlanan sınav itiraz bölümünden elektronik olarak veya yazılı olarak ÖDSGM’ye yapılabilecektir.

b. Elektronik ortamda veya yazılı olarak yapılan itirazların incelenebilmesi için T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla 20 TL (KDV dâhil) yatırılması gerekmektedir. Yazılı yapılan itirazlarda, ücret yatırıp itiraz başvurusu ile birlikte banka dekontu/ATM işlem fişi göndermeyen adayların başvuruları dikkate alınmayacak ve cevaplanmayacaktır.

c. 6/1/1982 tarihli ve 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 20/B maddesi uyarınca, sorulara ve cevap anahtarına yapılacak itirazlar, soruların ve cevap anahtarlarının http://www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasından itibaren başlayan 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmamaktadır.

ç. 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 20/B maddesi uyarınca, sonuçlara yapılacak itirazlar, sonuçların http://www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasından itibaren başlayan 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmamaktadır.

d. Faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

e. İtirazların cevaplanmasındaki süre için ÖDSGM’ye gelen evrak kayıt tarihi dikkate alınacaktır.

f. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile öğrencinin T.C. kimlik numarası belirtilmeyen, banka dekontu/ATM işlem fişi eklenmemiş, imza ve adresleri olmayan dilekçeler dikkate alınmayacaktır.

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, CHP'deki taciz skandalına ilişkin, ''İçlerindeki rezillik ve kepazel

Başkan Erdoğan: Maskelerini düşüreceğiz

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Semeru Yanardağı'ndaki volkanik hareketlilik nedeniyle 550 kişi tahliye edildi

''Ben boksörüm'' deyip gazetecinin burnunu kırdı