• $8,0836
  • €9,6908
  • 460.984
  • 1407.92
09 Nisan 2021 Cuma 09:44 | Son Güncelleme:

Bursluluk sınavı ertelendi mi, iptal mi oldu? Adaylık Kaldırma Sınavı ve İOKBS ne zaman yapılacak?

Bursluluk sınavı ertelendi mi, iptal mi oldu" Adaylık Kaldırma Sınavı ve İOKBS ne zaman yapılacak"

İOKBS ve Adaylık Kaldırma Sınavı AKS ile ilgili açıklama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir televizyon kanalında kendisine iletilen soruları yanıtladı. 25 Nisan'da yapılacak bursluluk sınavı ve Adaylık Kaldırma Sınavı ile ilgili tarihi açıklayan Selçuk sınavların ertelendiği duyurdu. Peki, Bursluluk sınavı ne zaman, hangi tarihte yapılacak? İşte İOKBS ve AKS tarihi...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Adaylık Kaldırma Sınav AKS ve İOKBS ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yerinde karar dönemine 2 Mart'tan itibaren geçildiğini hatırlatan Selçuk, bu nedenle valiliklerin tedbirlerini iller seviyesinde aldıklarını, 9 il hariç bütün ortaokul ve liselerde bir kapanmanın söz konusu olduğunu söyledi. Peki, Bursluluk sınavı İOKBS ertelendi mi? İOKBS ve AKS ne zaman yapılacak?

BURSLULUK SINAVI ERTELENDİ Mİ?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir televizyon programına katıldı. Bursluluk sınavı ile ilgili konuşan Selçuk: "1 milyon civarında öğrencimizin 25 Nisan'daki bursluluk sınavını erteliyoruz. Ne zamana ertelediğimizi şu anda söyleyemiyoruz. Çünkü salgının durumuna bakmamız lazım. Geçen sene eylüle ertelemiştik. Yeni başlayacak öğretmenlerimizin 25 Nisan'daki Adaylık Kaldırma Sınavını da erteliyoruz." dedi.

ADAYLIK KALDIRMA SINAVI VE İOKBS NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bursluluk ve AKS sınavının ertelendiğini duyurdu. Selçuk sınavların ne zaman yapılacağı ile ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Ziya Selçuk, köy öğretmenlerin aşılanmasının tamamlandığını belirterek, ilkokulların açık olan illerin daha fazla olduğunu, aşılanacak 125 bin öğretmenin ilkokul öğretmenlerinden başlayacağını söyledi.

Aşı tedariki konusunda olumlu gelişmeler yaşandığını, ilerleyen süreçte öğretmenlerin aşılanmasının da hızlanacağını düşündüklerini vurgulayan Selçuk, Sağlık Bakanlığının planlamasına göre aşılamanın yapıldığını anlattı.

<h3>TÜRKİYE DEAŞ İLE MÜCADELE KAPSAMINDA BAŞİKA'DA</h3><p>Başika'daki Türk Üssü'ne en son yapılan sa

Başika Saldırısı: Irak'ta neler oluyor?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC'de

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Nisan 2021)

Ayasofya-i Kebir Camisi'nde ramazanın ilk cuması Kovid-19 önlemleriyle kılındı