• $8,3428
  • €10,1946
  • 501.403
  • 1463.5
05 Mayıs 2021 Çarşamba 09:23 | Son Güncelleme:

Ertelenen Bursluluk sınavı 2021 ne zaman yapılacak? MEB Bursluluk sınav tarihi açıklandı mı?

Ertelenen Bursluluk sınavı 2021 ne zaman yapılacak" MEB Bursluluk sınav tarihi açıklandı mı"

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Bursluluk sınavı 25 Nisan'da yapılacaktı. Gerçekleşen son Kabine Toplantısı'nın ardından yeni tedbirler açıklanmıştı. Bu kapsamda tam kapanmanın uygulanacağı gün arasında bulunan sınavlar iptal edilmişti. Peki, Ertelenen Bursluluk sınavı 2021 ne zaman yapılacak? MEB Bursluluk sınav tarihi açıklandı mı?

Bursluluk sınavı sokağa çıkma yasağı ile beraber ertelenen sınavlar arasında yer aldı. 25 Nisan Pazar günü düzenlenen sınav ileri bir tarihe ertelendi. 5,6,7,8 hazırlık sınıfı ve 9, 10 ile 11'inci sınıflar katılım sağladığı sınav Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenleniyor. Sınav için başvurular, 8- 26 Şubat tarihlerinde yapılmıştı. Peki, Ertelenen Bursluluk sınavı 2021 ne zaman yapılacak? MEB Bursluluk sınav tarihi açıklandı mı?

BURSLULUK SINAVI 2021 NE ZAMAN?

Bursluluk sınavının ne zaman yapılacağı henüz belli değil. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan son açıklama şu şekilde: "1 milyon civarında öğrencimizin 25 Nisan'daki Bursluluk Sınavını erteliyoruz. Ne zamana ertelediğimizi şu anda söyleyemiyoruz. Çünkü salgının durumuna bakmamız lazım. Geçen sene eylüle ertelemiştik." ifadelerini kullandı.

BURSLULUK SINAVI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b. Mevzuatta belirtilen kayıt ve kabul şartlarını taşımak,

c. Ortaokullar, imam hatip ortaokulları veya özel eğitim ortaokullarının 5'inci, 6'ncı, 7'nci ve 8'inci sınıfları ile ortaöğretim kurumlarının hazırlık sınıfı, 9'uncu, 10'uncu ve 11'inci sınıflarında öğrenci olmak,

ç. İlköğretim ve ortaöğretim okullarında, sınavın yapıldığı ders yılında okul değiştirme yaptırımı/ cezası almamış olmak,

d. Ailenin bir önceki mali yıla ait yıllık gelir toplamından fert başına düşen net miktarın, içinde bulunulan mali yılın Merkezî Yönetim Bütçe Kanunu'nda belirtilen Millî Eğitim Bakanlığı okul pansiyon ücretinin en azının 4 (dört) katını geçmemesi kaydıyla maddi imkânlardan yoksun bulunmak. Ailenin 2020 senesi yıllık gelir toplamından fert başına düşen toplam miktarın 2021 Mali Yılı için tespit edilen 16.080,00 (onaltıbinseksen) TL'yi geçmemesi gerekir. Aile gelirinin tespitinde ailenin 2020 yılında elde ettiği tüm gelirleri esas alınacaktır.

<p>Piyasalar haftaya nasıl başladı? Altın fiyatları neden  yükselişte? Kademeli  normalleşmenin ekon

Kademeli normalleşmenin ekonomiye etkisi nasıl olacak?

Dünyanın en ölümcül yiyecekleri

Ayvalık'ın kırmızı mercanları keşfedilmeyi bekliyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (18 Mayıs 2021)