• $9,3106
  • €10,8202
  • 528.818
  • 1417.7
28 Eylül 2021 Salı 10:31 | Son Güncelleme:

Bursluluk sınav sonuçları açıklandı! İOKBS 2021 Bursluluk sınavı sonuçları sorgulama sayfası burada!

Bursluluk sınav sonuçları açıklandı! İOKBS 2021 Bursluluk sınavı sonuçları sorgulama sayfası burada!

Bursluluk sınavı sonuçları binlerce öğrencinin gündeminde yer almaya devam ediyor. Bursluluk sınavı merkezi olarak 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik olarak 5 Eylül'de düzenlendi. Sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Peki, Bursluluk sınav sonuçları açıklandı mı? İOKBS Bursluluk sınavı sonuçları nereden bakılıyor 2021? İşte bursluluk sınav sonuçları sorgulama ekranı...

İOKBS Bursluluk sınavı sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Maddi durumu yetersiz başarılı öğrencileri desteklemek amacıyla uygulanan İOKBS Bursluluk sınavı sonuçları için geri sayım sona eriyor. 5 Eylül tarihinde düzenlenen sınav sonuçları MEB tarafından açıklanacak. Sonucu bekleyen binlerce aday ve velisi "Bursluluk sınav sonuçları açıklandı mı? İOKBS Bursluluk sınavı sonuçları nereden bakılıyor 2021?" sorularının yanıtını araştırıyor. İşte sonuç sorgulama ekranı...

İOKBS BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Bursluluk sınavı sonuçları bugün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı.

Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi hâlinde "Sınav Sonuç Belgesi"ni elektronik ortamdan alıp mühür ve imza ile onayladıktan sonra öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecektir.

BURSLULUK SINAVI (İOKBS) NEDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl belirlenen tarihlerde uygulanan Eski ismi Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS), İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı ismini aldı.

Ortaokulun 5-6-7-8 ve lise hazırlık sınıfı ile 9-10-11 sınıfında eğitim gören öğrencilerin devletten düzenli burs alabilmek için katıldıkları sınav olan İOKBS sınavına her yıl binlerce öğrenci başvuruyor.

Ekonomik durumu yetersiz öğrencileri desteklemek adına Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavıdır. Sınavı kazanan adaylar eğer şartları tutuyorsa burs ya da yatılı eğitim almaya hak kazanır.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11'inci sınıf öğrencilerinin girdiği sınavda, açıklanan kontenjan kadar öğrencilere burs imkanı sağlanır.

BURSLAR NE ZAMAN YATACAK?

Öğrenci bursları, Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmî Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümleri gereği, bursluluk sınavı kazanılarak okula kayıt yaptırılan tarihi izleyen Ekim ayı başından itibaren ödenir.

Bursluluk ücreti ne zaman ödenecek? 2021 İOKBS ne kadar, ne zaman yatacak?

  • Bursluluk sınav sonuçları
  • Bursluluk sınav sonuçları nereden bakılıyor
  • meb gov tr Bursluluk sınav sonuçları
  • Bursluluk sınav sonuçları sorgulama
  • iokbs sonuçları 2021
  • Bursluluk sınav sonuçları 2021
<p><span style='font-size: 1.6rem;'>İnsanlar her yıl 4,5 trilyon sigara  izmaritini doğaya atıyor. B

Trilyonlarca sigara izmariti nereye gidiyor?

Cerrahpaşa'da yeni yoğun bakım servisleri açıldı

Kargaların şaşırtıcı zekası ve alet kullanabilme becerisi

Dev şirketlerinin logolarındaki gizli anlamlar