• $7,3893
  • €8,9539
  • 437.324
  • 1496.87
09 Ocak 2021 Cumartesi 09:54 | Son Güncelleme:

Bu sene karne verilecek mi? 2021'de ilkokul, ortaokul, liselere karne ne zaman verilecek?

Bu sene karne verilecek mi" 2021'de ilkokul, ortaokul, liselere karne ne zaman verilecek"

Okullarda yarıyıl tatilinin başlamasına artık sayılı günler kaldı. Milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği yarıyıl tatili 23 Ocak Cumartesi günü başlayacak. Bu sene karne verilecek mi? İlkokul, ortaokul, liselere karne 2021 ne zaman verilecek? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. İşte tüm merak edilenler...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim süreci, okullardaki sınavlar ve yarıyıl tatili takvimiyle ilgili bazı düzenlemeler yapıldı. Milyonlarca öğrenci uzaktan öğretime devam edildiği şu günlerde karne alıp almayacaklarını merak ediyorlar. Bu sene karne verilecek mi? İlkokul, ortaokul, liselere karne 2021 ne zaman verilecek? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. İşte tüm detaylar... 

BU SENE KARNE VERİLECEK Mİ?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim ve karne sistemiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. "Yüz yüze karne vererek hareketliliği artırmak gibi bir niyetimiz yok. Dijital karne söz konusu." diyen Selçuk, liseler için birinci dönemle ilgili notlandırma süreci bittikten sonra karne olabileceğini belirtti.

SÖMESTR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklamasına göre; okullar 22 Ocak Cuma günü son kez açık olacak ve 23 Ocak Cumartesi günü ara tatil başlayacak.

Dönem başında iki hafta olarak planlanan ara tatil üç hafta olacak. İkinci dönemin ortasında olması planlanan bir haftalık ara tatil ise olmayacak.

23 Ocak’ta başlayacak sömestr tatili, 14 Şubat günü son bulacak ve öğrenciler 15 Şubat Pazartesi günü eğitimlerine devam edecek.

<p><span>MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. HDP E

PKK'nın bir kolu gibi çalışan HDP kapatılacak mı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Sosyal medyada en çok paylaşılan mantık soruları

Ankara'da80 yaş ve üzerindeki vatandaşlara aşı uygulanmaya başlandı