• $ 6,1463
  • € 6,6914
  • 324.991
  • 114365
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

BİLSEM sonuçları açıklandı! BİLSEM mülakat sonuçları MEB son dakika açıklaması

BİLSEM mülakat sonuçları araştırılan konular arasında yerini aldı. Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerine öğrenci seçimi süreci aşamalı olarak gerçekleştiriliyor. Bu sınava ilkokul 1., 2. ve 3. sınıf düzeyindeki öğrenciler katılıyor. BİLSEM 2. Aşama sonuçları erişime açıldı.BİLSEM sonuçları sorgulama işlemleri, 21 Ağustos 2019 tarihinden itibaren www.meb.gov.tr üzerinden yapılabiliyor.

BİLSEM sonuçları ile ilgili MEB son dakika açıklaması araştırılıyor. Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerine öğrenci seçimi Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından her yıl belirlenen tarihlerde yapılan sınav sonuçlarına göre gerçekleştiriliyor. Bu sınav ilkokul 1., 2. ve 3. sınıf düzeyindeki öğrencilere tablet üzerinde dijital olarak yapılıyor. Grup tarama sınavının ardından bireysel değerlendirme gerçekleştiriliyor. Son dakika açıklamasında sonuçların erişime açıldığı duyuruldu.

MEB GİRİŞ EKRANI

BİLSEM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

BİLSEM sonuçları sorgulama işlemleri, 21 Ağustos 2019 tarihinden itibaren www.meb.gov.tr üzerinden yapılabilir. 

BİLSEM MÜLAKATLARINA KAÇ KİŞİ ALINDI?

BİLSEM'de bu yıl 134 bin 701 öğrenci değerlendirmeye alındı. Bakanlığın verilerine göre, bu yıl grup tarama sürecinin ardından yetenek alanlarına göre bireysel değerlendirmeye alınan öğrenci sayısında 3 katın üzerinde artış kaydedildi.

BİLSEM NEDİR?

Bilim ve sanat merkezleri; örgün eğitim kurumlarına devam eden ve genel zihinsel yetenek, görsel sanatlar veya müzik yetenek alanlarında özel yetenekli olarak tanılanan öğrencilere, yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla destek eğitim vermek üzere açılan özel eğitim kurumlarıdır.

Özel yetenekli öğrencilere kendi potansiyellerini anlamaları, kendilerine ve topluma katkıda bulunabilmeleri için okullarda verilen eğitimi zenginleştiren ve farklılaştıran bir eğitim programı sunan bilim ve sanat merkezleri, 81 ilde 135 merkezde hizmet vermektedir.


Bakan Soylu´dan koronavirüs açıklaması

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Şili'de müzik festivalini savaş alanına çevirdiler

PKK'ya sığınak darbesi! Hepsi imha edildi