• $17,8938
  • €18,311
  • 1032.76
  • 2785.16
8 Ocak 2021 Cuma 21:19 | Son Güncelleme:

Bekçilik sınavı ne zaman, hangi güne ertelendi? Bekçilik sınav giriş belgesi yayınlandı mı?

Bekçilik sınavı ne zaman, hangi güne ertelendi" Bekçilik sınav giriş belgesi yayınlandı mı"

Çarşı ve mahalle bekçiliği sınav tarihleri ertelendi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yayımladığı duyuruda 16 Ocak Cumartesi günü düzenlenecek olan sınavın sokağa çıkma yasağı sebebiyle ileri bir tarihe alındığı belirtti. Bekçilik sınav giriş belgesi yayınlandı mı? Bekçilik sınavı ne zaman, hangi güne ertelendi?

1. dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınav tarihi ertelendi. Milli Eğitim Bakanlığı yayımladığı duyuruda koronavirüs salgınından dolayı hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle sınavın ileri bir tarihe alındığı açıkladı. Toplamda 120 dakika sürecek olan sınav İstanbul'da yapılacak. Peki, Bekçilik sınav giriş belgesi yayınlandı mı? Bekçilik sınavı ne zaman, hangi güne ertelendi?

BEKÇİLİK SINAVI NE ZAMAN?

Çarşı ve mahalle bekçiliği sınav tarihi 20 Ocak 2021 Çarşamba günü, saat 14.00’te düzenlenecek. Sınav tarihi daha önceden 16 Ocak 2021 Cumartesi günü yapılacaktı.

MEB ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİLİĞİ SINAV GİRİŞ BELGESİ YAYINLANDI MI?

1. dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği sınav giriş belgesi henüz yayınlanmadı. Adaylar, sınav giriş belgelerini 13 Ocak 2021 tarihinden itibaren www.meb.gov.tr internet adresinden alabilecekler.

SINAV NASIL OLACAK?

Sınavda çoktan seçmeli 5 (beş) seçenekli testlerden oluşan A ve B soru kitapçığı kullanılacaktır.

Kullanımı doktor raporu ile belirlenen hasta veya engellilere ait cihazlar (işitme cihazı, insülin pompası, kan şekeri ölçüm cihazı ve benzeri) hariç sınava gelirken yanlarında; çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazlarla, depolama kayıt ve veri aktarma cihazları, databank, sözlük, hesap makinesi, kâğıt, kitap, defter, not defteri vb. dokümanlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar, ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneleri bulunan adaylar sınav binasına alınmayacaktır.

Adaylar sınava gelirken yanlarında iki adet siyah uçlu kurşun kalem, silgi ve kalemtraş bulunduracaklardır. Ayrıca adaylar sınava bandajı çıkarılmış şeffaf şişe içinde su getirebileceklerdir.

Adaylar sınava, sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgelerinden birisi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı, T.C. kimlik kartı, geçerlik süresi devam eden pasaport veya sürücü belgesi) ile gireceklerdir. Sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

Adaylar, nüfus müdürlüklerince verilen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlukarekodlu geçici kimlik belgesi/ T.C. kimlik kartı talep belgesi ile sınava alınabilecektir.

SINAV SONUÇ VE CEVAP ANAHTARI NE ZAMAN YAYINLANIR?

Sınav soruları ve cevap anahtarları 22 Ocak 2021 tarihinde https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

Sınav sonuç bilgileri 15 Şubat 2021 tarihinden itibaren https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacaktır. 

Başkan Erdoğan talimatı verdi: Fiyatları düşürün
Başkan Erdoğan talimatı verdi: Fiyatları düşürün

Başkan Erdoğan talimatı verdi: Fiyatları düşürün

Gençlere ucuz konut müjdesi... Sayılı günler kaldı
Gençlere ucuz konut müjdesi... Sayılı günler kaldı

Gençlere ucuz konut müjdesi... Sayılı günler kaldı

Yerli otomobil Togg için önemli adım... İlk batarya üretildi
Yerli otomobil Togg için önemli adım... İlk batarya üretildi

Yerli otomobil Togg için önemli adım... İlk batarya üretildi