• $ 6,8662
  • € 7,7723
  • 394.023
  • 118485
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
19 Şubat 2020 Çarşamba 11:33 | Son Güncelleme:

AUZEF sınav sonuçları ne zaman açıklanır? AUZEF puan hesaplama nasıl yapılır?

AUZEF sınav sonuçları ne zaman açıklanır? sorusunun yanıtı merakla araştırılıyor. AUZEF bütünleme sınavları bugün ve yarın gerçekliyor. Sınava katılan öğrenciler, puanların nasıl hesaplandığını ve sonuçların ne zaman açıklanacağını öğrenmek istiyor. Bugün ve yarınki sınavlara girecek olan öğrenciler sınav giriş belgelerini AKSİS kullanıcı adı ve şifreleri ile http://sinav.istanbul.edu.tr adresinden ulaşabiliyor.

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi Telafi(Bütünleme) Sınavı, 15-16 Şubat tarihleri arasında gerçekleşiyor. AUZEF telafi sınavına giren öğrenciler şimdiden sonuçların ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladı. Bugün ve yarınki sınavlara girecek olan öğrenciler sınav giriş belgelerini AKSİS kullanıcı adı ve şifreleri ile http://sinav.istanbul.edu.tr adresinden ulaşabiliyor.  

AUZEF SINAV GİRİŞ BELGESİ İNDİRME EKRANI
 

AUZEF SINAV GİRİŞ BELGESİ NEREDEN İNDİRİLİR?

AUZEF sınav giriş belgelerinize AKSİS kullanıcı adı ve şifreniz ile http://sinav.istanbul.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

AUZEF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AUZEF sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli değil. Sonuçlar açıklandıktan sonra haberimiz içerisine eklenecektir.

AUZEF NOT HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Ağırlıklı Not Ortalaması(ANO), bir öğrencinin belirli bir yarıyıl içinde aldığı derslerin ağırlıklı ortalamasıdır. ANO hesabı, her öğrenci ve her yarıyıl için ayrı ayrı yapılır. ANO hesaplamasında bir öğrencinin belirli bir yarıyılda aldığı derslerin her birinden elde ettiği bağıl notlar(harf notlarının dörtlük sistemdeki karşılıkları) bu derslerin kredi saatleri ile çarpılır ve elde edilen sonuçlar toplanır. Toplam sonuç söz konusu derslerin kredi saatleri toplamına bölünerek ANO bulunur(Tablo 1). Sonuç, virgülden sonra iki hane yürütülerek yuvarlatılır. ANO hesaplaması, her yarıyıl için ayrı ayrı yapıldığı için ANO belirli bir yarıyıla özgü ortalama değeridir. Öğrencinin tamamladığı her bir yarıyılın ayrı ayrı ANO’ ları vardır: 1. yarıyılın ANO’su, 5. yarıyılın ANO’su vb. Başarı notları G(Geçti) ile takdir edilen Güzel Sanatlar dersi, ANO hesaplamasına katılmaz. Bir öğrencinin belirli bir yarıyıl için ANO’sunun hesaplanabilmesi için:

1- O yarıyılda aldığı derslerin neler olduğunun,

2-Bu derslerin kredi saatlerinin,

3- Öğrencinin bu derslerde aldığı dört üzerinden bağıl notların bilinmesi gereklidir.

ATAK Helikopterinden gerçek operasyon görüntüleri

ATAK Helikopterinden gerçek operasyon görüntüleri

Aksaray'da otomobil ile minibüs çarpıştı: 7 yaralı

Aksaray'da otomobil ile minibüs çarpıştı: 7 yaralı

Temizlik ürünleri yüklü minibüsten 375 kilogram eroin ç&#x

Temizlik ürünleri yüklü minibüsten 375 kilogram eroin çıktı

Amanoslar'ın sonsuz ateşi 'yanar taşlar' turizme kazandırılacak

Amanoslar'ın sonsuz ateşi 'yanar taşlar' turizme kazandırılacak