• $7,9701
  • €9,4633
  • 487.203
  • 1190.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
01 Temmuz 2020 Çarşamba 09:07 | Son Güncelleme:

ATA AÖF bütünleme sınavı online mı yapılacak? ATA AÖF bütünleme sınavı ne zaman?

ATA AÖF bütünleme sınavı online mı yapılacak" ATA AÖF bütünleme sınavı ne zaman"

ATA AÖF bütünleme sınavı için geri sayım sürüyor. ATA AÖF bahar yarı yılı final sınavlarını geride bırakan ve bütünlemeye kalan öğrenciler, bütünleme sınavına hazırlanmaya başladı. ATA AÖF bütünleme sınavının tarihi ve sınavın nasıl yapılacağı merak ediliyor. ATA AÖF akademik takvim bilgileri haberimizde sizlerle..

ATA AÖF final sınavlarını geride bırakan ve bütünlemeye kalan öğrenciler, bütünleme sınavı ile ilgili araştırma yapmaya başladı. Bütünleme sınavından alınan puan yarıyıl sonu sınav notunun yerine geçiyor ve dönem sonu not ortalamasını % 70 oranında etkiliyor. Öğrenciler ATA AÖF bütünleme sınavının ne zaman olduğunu öğrenmek istiyor. 

ATA AÖF BÜTÜNLEME SINAVI NE ZAMAN?

ATA AÖF bütünleme sınavı 6-19 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılacak.

ATA AÖF BÜTÜNLEME SINAVI ONLINE MI?

Bütünleme sınavı da yarıyıl sonu sınavı gibi il sınav merkezlerinde yüz yüze gerçekleştiriliyordu. Ancak koronavirüs salgını nedeni ile bu sene ATA AÖF bütünleme sınavı online olarak gerçekleşecek.

ATA AÖF BÜTÜNLEME SINAVI NEDİR?

Bütünleme sınavı, doğrudan sınıf geçemeyen öğrencilerin bütünlemeye kaldıkları derslerden girdikleri, genellikle yaz dinlencesi sonlarında yer alan sınav oluyor. ATA AÖF'te bu sınavdan alınan puan yarıyıl sonu sınav notunun yerine geçer ve dönem sonu not ortalamasını %70 oranında etkiler.

Editör: Eda Cabul <a href='#0' class=''>eda.cabul@turkmedya.com.tr</a>

S-400'ler test edildi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Modada yeni trend: Holografik tasarımlar

Başkan Erdoğan, Kayseri'de