• $7,8893
  • €9,289
  • 482.17
  • 1205.37
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
23 Temmuz 2020 Perşembe 09:24 | Son Güncelleme:

ATA AÖF 3 ders sınavları hangi tarihte yapılacak? Üniversite açıkladı!

ATA AÖF 3 ders sınavları hangi tarihte yapılacak" Üniversite açıkladı!

ATA AÖF 3 ders sınavı hakkında açıklama üniversitenin resmi hesabı üzerinden yapıldı. Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden, ATA AÖF 3 ders sınavına girmeye hak kazanan kişilere bilgilendirme mesajı gönderildiği belirtildi. Sınavlara girmeyen öğrencilere hiçbir şekilde mazeret sınavı yapılmayacağı vurgulandı. Ayrıca ATA AÖF 3 ders sınavına girecek olan adaylardan ücret talep edilmeyecek.

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 3 ders sınavları hakkında yazılı açıklama yaptı. Resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada ATA AÖF 3 ders sınavına girmeye hak kazana adaylara Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden bilgilendirme mesajı gönderildiği belirtildi. ATA AÖF 3 ders sınavına girmeyen öğrencilere, tekrardan sınav yapılmayacağı aktarıldı.

ATA AÖF 3 DERS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 3 ders sınavı 28 Temmuz 2020 Salı günü 08.00 - 20.30 saatleri arasında online olarak yapılacak. Mezuniyet üç ders sınavına girmeye hak kazanan öğrencilerin bilgileri Öğrenci Bilgi Sisteminde (OBS) yayımlanacak. 

Mezuniyet Üç Ders Sınavına girebilmek için herhangi bir başvuru yapmaya ya da ücret ödemeye gerek yoktur.

ATA AÖF OBS GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

ATA AÖF 3 DERS SINAVI HAKKINDA

-Kayıtlı oldukları bölümlerde/programlarda tüm dersleri almış ve en fazla üç dersten başarısız (FF) olduğu için mezun olamayan öğrenciler Mezuniyet Üç Ders Sınavı’na girebilir (Blok Uygulama, Blok Uygulama I ve II derslerini alan öğrencilerin bu derslerden sınava girebilmesi için; bu derslere 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında kayıt yaptırmış, uygulamalara devam etmiş ve devamsızlıktan kalmamış olmaları gerekmektedir).

-Öğrenci, güz ve bahar yarıyıllarında toplamda en fazla üç başarısız dersi varsa ve bu derslere 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında ders kaydı yaptırmışsa Mezuniyet Üç Ders Sınavına girebilir.

Mezuniyet Üç Ders Sınavına 1, 2 ya da 3 dersten girilebilir.

-Mezuniyet Üç Ders Sınavı notu, dönem sonu sınavı notu yerine geçer. Başarı notu, sınav uygulanan her bir ders için dönem içi/ara sınav notunun %25’i ve Mezuniyet Üç Ders Sınavı notunun %75’i (Blok Uygulama I, Blok Uygulama II ve Blok Uygulama dersleri için vize notunun %60'ı, Mezuniyet Üç Ders Sınavı notunun ise %40'ı) alınarak belirlenir. Öğrencinin harf notları; Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Bağıl Değerlendirme Esasları çerçevesinde belirlenir.

- Her ne sebeple olursa olsun Mezuniyet Üç Ders Sınavına katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılmaz.

<p>Editör: Eda Cabul <a href='#0'>eda.cabul@turkmedya.com.tr</a><br></p>

Galatasaray - Alanyaspor maçı nasıl geçecek?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Toksik bombaya dönüşüyor! 'Bir avuç kumda 200 tane var'

Bolu Dağı'nda sağanak ve sis etkili oluyor