• $ 6,0581
  • € 6,5445
  • 313.372
  • 119205
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

AÖL sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş!

Binlerce öğrenci, “AÖL sınav sonuçları 2019 ne zaman açıklanacak??” sorusuna yanıt arıyor. AÖL sınavlarının ilk oturumu 6 Nisan'da 09:30'da ikinci oturumu ise 6 Nisan 14:00'te yapıldı.

AÖL sınavlarının ilk oturumu 6 Nisan'da 09:30'da ikinci oturumu ise 6 Nisan 14:00'te yapıldı. Son oturumu ise 7 Nisan 14:00'te düzenlendi. AÖL soru ve cevapları henüz açıklanmazken MEB'ten AÖL sonuç tarihi de geldi. MEB takvimine göre AÖL sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih duyuruldu. AÖL 2. dönem sınav sonuçları 30 Nisan 2019 tarihinde belli olacak.

AÖL KAYIT YENİLEME NE ZAMAN?

AÖL 3. dönem kayıt yenileme işlemleri 2-14 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

KİMLER KAYIT YENİLEME YAPTIRACAK?

Öğrencilik durumu Silik, Donuk veya Aktif olan öğrencilerimiz kayıt yenileme işlemi yaptıracaktır. Kayıt yenileme işlemini yaptırmayanlar III. Dönem sınavına katılamaz. Başvurular, il ve İlçelerde bulunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine yapılacak.

Öğrencilik durumu “ Silik, Donuk veya Aktif ” olan öğrencilerin kayıt yenileme sınav bedelini anlaşmalı bankalara yatırmış öğrencilerin kayıt yenileme işlemleri sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır. Bu öğrencilerimizin kayıt yenileme işlemlerini tamamlatmak için Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine müracaat etmelerine gerek yoktur.
Otomatik kayıt yenileme işlemi için ilan edilen kayıt yenileme tarihleri arasında her gün mesai bitiminden sonra Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi çalıştırılacaktır. Sistemin çalıştırıldığı saate kadar kayıt yenileme ücretini anlaşmalı bankalara yatıran öğrencilerimizin öğrencilik durumları sistem üzerinden “Aktif” yapılarak kayıt yenileme işlemi tamamlanacaktır.

Açık Öğretim Lisesinde kayıt yenileme işleminiz yapılarak öğrencilik durumunuzu sistem üzerinde “Aktif” hale geldikten sonra iletişim bilgilerinizi (Telefon, adres) ve sınava girmek istediğiniz il/ilçe merkezini mutlaka güncelleyiniz. Kayıt yenileme ücretini yatırdıktan en geç bir iş günü sonra öğrencilik durumunuz kayıt yenilediğiniz dönem için aktif olmamış ise / kayıt yenile işleminiz yapılmamış ise kayıt yenile işleminizi yaptırmak için halk eğitimi merkezi müdürlüğüne müracaat ediniz.


<p>Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri,

Kocaeli´de Akaryakıt Hırsızlığı İddiasıyla Yakalanan Zanlı Tutuklandı

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Esrarı çözülemeyen kıta MU