• $8,0712
  • €9,6628
  • 453.143
  • 1400.21
07 Nisan 2021 Çarşamba 09:54 | Son Güncelleme:

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanır? AÖL sonuçları açıklandı mı, bugün açıklanır mı?

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanır" AÖL sonuçları açıklandı mı, bugün açıklanır mı"

AÖL sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenciler, aramalarında konuya geniş yer veriyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen sınav online olarak yapıldı. Adaylara her zaman olduğu gibi 25 dakika süre verildi. Her dersten ise toplamda 20 soru soruldu. AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanır? AÖL sonuçları açıklandı mı, bugün açıklanır mı? Sınavda yanlışlar doğruları götürmedi.

AÖL sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak. Yeni tip koronavirüs salgınından dolayı sınavlar çevrim içi olarak düzenlendi. Her ders için 20 sorunun yöneltildiği sınavda 25 soru verildi. Her doğru cevabın değeri ise 5 puan olarak belirlendi. AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanır? AÖL sonuçları açıklandı mı, bugün açıklanır mı? Sınavlar 25 ve 29 Mart tarihleri arasında yapıldı. İşte sınav sonuç tarihi...

AÖL SONUÇLARI AÇIKLANDI MI, NE ZAMAN AÇIKLANIR?

AÖL sonuçları ne zaman açıklanacağına dair net bir tarih bulunuyor. Resmi kaynaklardan bilgi geldikçe haberimize ekleyeceğiz. Geçen sınavlar 1 Mart tarihinde yapılmış 10 Mart'ta ise sonuçlar açıklanmıştı.

AÖL GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

AÖL SINAV DEĞERLENDİRMESİ NASIL?

Sınavlarda, öğrencinin sınava katılacağı her dersten çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli 20 soru sorulacak, her doğru cevabın puan değeri 5 (beş) olacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

Değerlendirme her ders için ayrı olmak üzere 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınacak ve her soru eşit puan ağırlığına sahip olacaktır. Başarı puanı hesaplamasında;[Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100]formülü kullanılacaktır.

<p>Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Özlem Esen Koronavirüs'ün kalp rahatsızlığı olanlar üzerindeki etkis

Koronavirüs Kalp Krizine Yol Açar Mı?

İstanbul'da tedirgin eden görüntü! mavi suyun sırrı ne?

Ramazanda zekât, fitre ve oruç fidyesi kimlere verilir? Zekât alıp verirken nelere dikkat etmeli?

Adana Ulu Camii'nin kayıp çinileri Londra'dan çıktı