• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
31 Mart 2018 Cumartesi 13:07 | Son Güncelleme:

Açık öğretim lise AÖL sınav tarihleri aol.meb.gov.tr! 2018 AÖL giriş çıkmış sorular neler?

Açık öğretim lise AÖL sınav tarihleri aol.meb.gov.tr! 2018 AÖL giriş çıkmış sorular neler"

AÖL sınav giriş yerleri 2018 yılında açıklandı. Açık lise sınav tarihleri için geri sayım başladı. AÖL giriş ekranı ve çıkmış sorular sınava girecek adaylar tarafından araştırılıyor. Açık Öğretim Lisesi 1992 yılında kurulan uzaktan öğretim teknolojilerini kullanarak lise öğrenimi veren ve bu hizmeti merkezi sistemle yürüten, Film Radyo ve Televizyonla Eğitim Başkanlığı bünyesinde kurulmuştur. Örgün eğitimi tercih etmeyen veya buna fırsatı olmayan bazı vatandaşlar açık öğretim kurumlarından eğitim almaktadırlar. AÖL 2. Dönem sınav tarihlerinde ilk sınavların 17 Şubat Cumartesi ve 18 Şubat Pazar tarihlerinde yapılacağı açıklanmıştı. Yapılan son duyuruda sınav tarihlerinin değiştiği açıklandı. Yapılan yeni açıklamada sınavların 31 Mart Cumartesi ve 1 Nisan Pazar günü yapılacağı bildirildi. AÖL soruları nasıl olacak? Sınavda her ders için 20 soru sorulmaktadır ve her dersten başarılı olmak için en az 50 puan alınması gerekmektedir. AÖL ders geçme notu son değişikliklerle birlikte 45'ten 50'ye çıkarılmıştır. AÖL sınavından 50 alan öğrenci dersi geçer.

AÖL sınav tarihleir 2018 yılında da merak ediliyor.  Açık öğretim lise sınavları için geri sayım başladı. AÖL çıkmış sorular merak ediliyor. MEB son dakika açıklamasında açık lise sınav tarihlerinin değiştiğini açıklamıştı.  AÖL 2. Dönem sınav tarihlerinde ilk sınavların 17 Şubat Cumartesi ve 18 Şubat Pazar tarihlerinde yapılacağı açıklanmıştı. Yapılan son duyuruda sınav tarihlerinin değiştiği açıklandı. Yapılan yeni açıklamada sınavların 31 Mart Cumartesi ve 1 Nisan Pazar günü yapılacağı bildirildi. Sınavlar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştiriliyor. Açık Öğretim Lisesi sınavları, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün belirlediği okullarda, merkezi sistemle çoktan seçmeli test metodu kullanılarak yapılmaktadır. Sınava giren adayların, sınav giriş belgelerini yanlarında bulundurmaları zorunludur. Açık Öğretim Liseleri (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi) 2017-2. Dönem sınav yerleri açıklandı. Sınava katılacak öğrencilerimiz Sistemden öğrenci numarası ve şifrelerini girerek sınav giriş belgelerine ulaşabilirler.

AÖL soruları nasıl olacak? Sınavda her ders için 20 soru sorulmaktadır ve her dersten başarılı olmak için en az 50 puan alınması gerekmektedir. AÖL ders geçme notu son değişikliklerle birlikte 45'ten 50'ye çıkarılmıştır. AÖL sınavından 50 alan öğrenci dersi geçer.

AÖL SORULARI CEVAPLAR NE ZAMAN AÇIKLANIR?

AÖL SINAV YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN

AÖL GİRİŞ EKRANI

AÖL SINAVI GİRİŞ YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Açık öğretim lisesi öğrencileri sınav giriş belgesini aol.meb.gov.tr sitesinden çıkartabilecek. Gerekli bilgileri girdikten sonra bu sayfa üzerinde giriş belgesini yazdırabilecek. MEB tarafından düzenlenen ikinci AÖL sınav giriş belgesi erişme açıldı. Hbaerimiz içerisinde bulunan link üzerinden ulaşabilirsiniz. 

AÖL ÇIKMIŞ SORULAR İÇİN TIKLAYIN

AÖL SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Açık lise sınav tarihleri 17-18 Mart olarak açıklanmıştı. MEB tarafından yapılan duyuru ile sınav tarihlerinin değiştiği açıklandı. 2. Dönem sınavları 31 Mart Cumartesi ve 1 Nisan Pazar günü yapılacak.

İşte MEB duyurusu;

Merkezi Sistem Sınav Uygulama Takviminde 17 – 18 Mart 2018 tarihinde yapılması kararlaştırılan 2. Dönem Açık Öğretim Kurumları Sınavları, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Baskı Ünitesinde meydana gelen teknik arıza sebebiyle 31 Mart – 01 Nisan 2018 tarihlerinde yapılması kararlaştırılmıştır. Yeni düzenleme aşağıdaki gibidir.

Ayrıca 3. Oturumun saat 15.00' a alınmasının nedeni ÖSYM sınav takviminde yer alan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının sabah saat 10.15' te yapılacak olmasından kaynaklanmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

AÖL SINAVINDA NELERE DİKKAT EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR?

Açık Öğretim Lisesi sınavları, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün belirlediği okullarda, merkezi sistemle çoktan seçmeli test metodu kullanılarak yapılmaktadır.

Sınavlarda;

Her dersten 20 soru sorulmaktadır,

Her soru 4 seçeneklidir,

Her doğru cevabın değeri 5 puandır

Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemez (götürmez).

Sınavların değerlendirilmesi Açık Öğretim Lisesi yönetmeliğine göre yapılır.

AÖL NEDİR?

Açık Öğretim Lisesi 1992 yılında kurulan uzaktan öğretim teknolojilerini kullanarak lise öğrenimi veren ve bu hizmeti merkezi sistemle yürüten, Film Radyo ve Televizyonla Eğitim Başkanlığı bünyesinde kurulmuştur. Film Radyo ve televizyonla Eğitim başkanlığı ile Bilgisayar Eğitimi ve Hizmetleri Genel Müdürlüğü 03.04.1998 tarih ve 4359 sayılı kanunla hizmetlerini Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü adı altında toplamıştır. Açık Öğretim Lisesi 3 Nisan 1998 tarihinden itibaren Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde eğitim etkinliklerini devam ettirdi. Açık Öğretim Lisesi halen faaliyetlerini, 14 Eylül 2011 tarih ve 652 sayılı kanun hükmünde kararname ile kurulan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde sürdürmektedir.

Açık Öğretim Lisesi program içeriği bakımından örgün eğitimdeki genel liselerin program içerikleriyle aynı olmasına karşın, yapısı ve işleyişi bakımından diğer örgün eğitim kurumlarından farklı, kendine özgü ve merkezi nitelikli bir modeldir. Halen yönetmelik gereği ders geçme ve kredi Sistemine göre mezun vermekte olan Açık Öğretim Lisesinde uzaktan öğretimin temel süreçlerinden yararlanılmaktadır. 2006 yılında tüm okulların 4 yıla çıkarılmasıyla birlikte Açık Öğretim Lisesi de 4 yıla çıkarılmış ve Yönetmeliği de bu çerçevede yeniden düzenlenerek sistem değiştirilmiştir. Bu tarihten itibaren gelişen teknolojiye paralel olarak Açık Öğretim Lisesi kayıt ve kayıt yenileme işlemleri artık internet üzerinden yapılmaktadır. Açık Öğretim Lisesinde yüz yüze öğretim uygulaması yoktur. Açık Öğretim Lisesinde okutulan ortak ve seçmeli dersler Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca örgün öğretime paralel olarak belirlenmiştir. Eğitim TV ve Radyo ile yapılmakta basılı materyallerle desteklenmektedir. Basılı materyaller 81 ilde dağıtım noktası olarak belirlenmiş toplam 548 adet Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünekargo yolu ile gönderildiği gibi e-kitap olarak internet üzerinden de yayınlanmaktadır. 2006 yılında tüm liselerineğitim süresinin 4 yıla çıkarılmasıyla birlikte Açık Öğretim Lisesine kayıtlı olan öğrenciler de kademeli olarak 4 yıllık sisteme geçmiş dâhil edilmişlerdir. Örgün eğitim yaşında okulumuza kayıt yaptıran öğrenciler en erken 4 yıl (8 dönem) sonunda mezun olabilirler. Ancak 18 yaşından gün almış öğrencilerimiz yılda üç dönem sınav hakları olduğundan, 8 dönemi 2,5 yılda tamamlayabilmektedirler

<h3><strong>Haftanın magazin başlıklarını Akşam Gazetesi Magazin Müdürü Barış Kocaoğlu ve Eda Cabul

Kerem Bursin kafelere gidenlere 'salak' dedi, Maldivler'e gitti!

En çok altın rezervine sahip ülkeler belli oldu! Türkiye kaçıncı sırada

İzmit Körfezi'nden 100 ton deniz salyası temizlendi

NASA'nın Mars aracının keşfettiği ilginç kaya şaşkınlık yarattı