• $7,6481
  • €8,9857
  • 468.438
  • 1091.55
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
21 Ocak 2020 Salı 14:24 | Son Güncelleme:

2020 AÖL kayıt yenileme nasıl yapılır?

2020 AÖL kayıt yenileme nasıl yapılır"

İlk defa kayıt yenileme işlemi yapacak olan öğrenciler işlemlerini ne zamana kadar ve nereden yapacaklarını öğrenmek istiyor. Kayıt yenileme işlemini öğrencilik durumu "Silik, Donuk veya Aktif" olan öğrenciler yaptırıyor. Açık Öğretim Lisesi 2019 2020 Eğitim Öğretim Yılı II. Dönem Kayıt Yenileme Başvuru 6 Ocak'ta başlamıştı.

Henüz kayıt yenileme işlemini gerçekleştirmemiş olan öğrenciler AÖL kayıt yenilemeyi ne zamana kadar ve nasıl yapacaklarını araştırıyor. Kayıt yenileme işlemini öğrencilik durumu "Silik, Donuk veya Aktif" olan öğrenciler yaptırıyor. Sistemin çalıştırıldığı saate kadar kayıt yenileme ücretini anlaşmalı bankalara yatıran öğrencilerin öğrencilik durumları sistem üzerinden “Aktif” yapılarak kayıt yenileme işlemi tamamlanacak. 

AÇIKÖĞRETİM LİSE KAYIT YENİLEME TARİHLERİ 2020

Açık Öğretim Lisesi 2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılı II. Dönem Kayıt Yenileme Başvuru Tarihleri: 6 - 31 Ocak 2020 tarihleri arasında yapılıyor.

AÖL KAYIT YENİLEME KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN.
 

AÇIKÖĞRETİM LİSE KAYIT YENİLEME BAŞVURU DUYURUSU

Öğrencilik durumu “ Silik, Donuk veya Aktif ” olan öğrencilerimizden kayıt yenileme sınav ücretini anlaşmalı bankalara yatırmış öğrencilerin kayıt yenileme işlemleri sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır. Bu öğrencilerin kayıt yenileme işlemlerini tamamlatmak için Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine müracaat etmelerine gerek yoktur. Otomatik kayıt yenileme işlemi için ilan edilen kayıt yenileme tarihleri arasında her gün mesai bitiminden sonra Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi çalıştırılacaktır. Sistemin çalıştırıldığı saate kadar kayıt yenileme ücretini anlaşmalı bankalara yatıran öğrencilerimizin öğrencilik durumları sistem üzerinden “Aktif” yapılarak kayıt yenileme işlemi tamamlanacaktır. 

Kayıt yenileme ücretini anlaşmalı bankalara yatırdığı halde bir iş günü geçtikten sonra halen kayıt yenileme işlemi yapılmamış öğrencilerimiz kayıt yenileme işlemini yaptırmak için halk eğitimi merkezi müdürlüğüne müracaat ederek kayıt yenileme işlemini yaptırması gerekmektedir. Sınav Ücreti muafiyeti olanların (mahkeme tedbiri, şehit yakını, gazi vb.) Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek öğrencilik durumunu “Aktif” yaptırıp kayıt yenileme işlemlerini tamamlatmaları gerekmektedir. Kayıt yenileme işlemi tamamlanan öğrencilerimizin öğrenci numarası ve şifrelerini kullanarak sisteme giriş yapıp ilan edilen kayıt yenileme tarihleri arasında sınavına girecekleri dersleri seçmeleri ve diğer bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir. 

Açık Öğretim Lisesi sistemine giriş şifresini unutan öğrencilerimiz yeni şifrelerini halk eğitimi merkezi müdürlüklerinden veya 444 06 32 nolu Milli Eğitim Bakanlığı iletişim Merkezi (MEBİM) telefonundan alabilirler. Açık Öğretim Lisesi Yurtdışı Programında Kayıt Yenileme Yaptırmak İsteyen Öğrenciler (Batı Avrupa programı hariç); Açık Öğretim Lisesi Yurtdışı Programı kapsamında, Suudi Arabistan (Medine, Cidde, Riyad), Kuveyt, Azerbaycan, İran ve KKTC başkentlerinde bulunan irtibat bürolarından kayıt yenileme işlemlerini yaptırabilir.

 

 

<p>Editör : Eda Cabul</p><p>Kurgu. Can Yıldız</p>

Altın düşecek mi?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

ABD'li gazeteci Andre Vltchek İstanbul'da ölü bulundu

Bulutların üzerindeki yayla, ziyaretçilerini cezbediyor