• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
22 Ağustos 2021 Pazar 17:42 | Son Güncelleme:

AÖL açık lise ek sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 MEB AÖL açık lise sınav sonuç tarihi belli oldu mu?

AÖL açık lise ek sınav sonuçları ne zaman açıklanacak" 2021 MEB AÖL açık lise sınav sonuç tarihi belli oldu mu"

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ek sınavları sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen AÖL ek sınavlar 16 Ağustos ile 20 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşti. Sınavlarını online olarak gerçekleştiren öğrencilerin gündeminde yer alan 2021 AÖL ek sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun yanıtı merak konusu oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı'nca düzenlenen Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ek sınavları sonrası sonuçlar merak konusu oldu. Bilindiği üzere açıköğretim lisesinde okuyan öğrenciler için uygulanan AÖL ek sınavlar 20 Ağustos'ta sona erdi. Online olarak gerçekleşen 2021 AÖL sınav sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak? sorusuna yanıt olarak yeni gelişmeler için gözler MEB'e çevrildi.

2021 AÖL ONLİNE SINAVLARI NE ZAMAN YAPILDI?

Açık Öğretim Kurumları 2020-2021 Eğitim - Öğretim Yılı Ek Sınavı, 16-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında çevrim içi olarak gerçekleşti. Kayıt işlemlerini yapan öğrenciler online ek sınavlara Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden katılmış oldu. T.C kimlik numarası ve şifre bilgilerini giren öğrenciler sınav ekranı üzerinden sınavlarını gerçekleştirdiler.

16 Ağustos 2021 Pazartesi günü saat 09:30'da online olarak başlayan sınavlar 20 Ağustos 2021 Cuma günü saat 23:59'da sona erdi.

Çevrim içi olarak yapılan Açık Öğretim Kurumları 2020-2021 Eğitim - Öğretim Yılı Ek Sınavlarının sonuçları yapılan değerlendirmelerin ardından MEB'in http://aol.meb.gov.tr/ internet sitesi üzerinden ilan edilecek.

2021 AÖL EK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2021 AÖL ek sınav sonuç tarihi henüz açıklanmadı. Ancak Açık Öğretim Lisesi ilk kayıt ve kayıt yenileme, ders seçme ve sınav merkezi güncelleme, sınav giriş belgesi ile sonuçların yayımlanacağı tarihler ve sınav tarihleri Açık Öğretim Lisesi resmi WEB sitesinde yayınlanır.

Bir önceki sınavlar 28 Temmuz'da son bulmuş sonuçlar 4 Ağustos'ta ilan edilmişti. Bu süre baz alındığında son sınav sonuçlarının 26 Ağustos'ta açıklanması bekleniyor.

AÖL SINAV SONUÇ DEĞERLENDİRME SÜRECİ NASIL OLUYOR?

AÖL sınav sonuçları için değerlendirme süreci, Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmektedir. Değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından sonuç bilgileri "http://aolweb.aol.meb.gov.tr" sitesi üzerinden erişime açılmaktadır. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve daha önce AÖL Müdürlüğü tarafından verilen AÖL öğrenci şifresi ve güvenlik koduyla sonuç sorgulaması yapabilmektedir. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrenci adreslerine gönderilmemektedir.

2021 AÇIK LİSE 2.DÖNEM DERS GEÇME NOTU!

Açık Öğretim Lisesinden mezun olmak isteyen öğrenciler için toplan kredinin 170 ve üzeri olması gerekirken öğrenim görülen dönemin en az 8 veya üzeri olması gerekmektedir. Ortak derslerin başarıyla tamamlayan adaylar yukarıda belirtilen kriterleri sağladıkları takdirde mezun olabilir. Açık Lise sınavlarında 20 sorudan en az 9 soruya doğru yanıt veren aday dersi geçmiş sayılır. AÖL 2.dönem ders geçme notu 2021 yılında 45 olarak belirlenmiştir.

AÖL EK SINAV NEDİR?

Ek sınavlar, her yıl 2+1 şeklinde 3 dönemde yapılan dönem sınavlar haricinde Bakanlık tarafından yapılan istisnai sınavlardır. Bu nedenle ek sınavlar her öğretim yılı başında açıklanan iş takviminde duyurulmaz ve dönemden sayılmaz.

Türk savunma sanayisi geliştirdi... İlk görev yeri kutuplar olacak
Türk savunma sanayisi geliştirdi... İlk görev yeri kutuplar olacak

Türk savunma sanayisi geliştirdi... İlk görev yeri kutuplar olacak

Fatih Sultan Mehmet Trabzon'u fethederken kullanmıştı... Fetih rotası için çalışma başladı
Fatih Sultan Mehmet Trabzon'u fethederken kullanmıştı... Fetih rotası için çalışma başladı

Fatih Sultan Mehmet Trabzon'u fethederken kullanmıştı... Fetih rotası için çalışma başladı

Akıncı'ya müthiş özellik: MAM-T mühimmatı envantere girdi
Akıncı'ya müthiş özellik: MAM-T mühimmatı envantere girdi

Akıncı'ya müthiş özellik: MAM-T mühimmatı envantere girdi

<p> </p>

'İBB Engelleniyor' algısı neden yapıldı?

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2022)

Almadan önce etiketteki detaya dikkat! Peynir sahtecilik nasıl yapılıyor

Bear Grylls herkesi böyle kandırdı! Kamera arkası görüntüleri ortaya çıktı