• $9,5297
  • €11,1045
  • 546.558
  • 1455.42
25 Ağustos 2021 Çarşamba 09:10 | Son Güncelleme:

AÖF ikinci üniversite başvurusu nasıl yapılır? AÖF ikinci üniversite kayıtları başladı mı?

AÖF ikinci üniversite başvurusu nasıl yapılır" AÖF ikinci üniversite kayıtları başladı mı"

AÖF ikinci üniversite kayıtlarına dair detaylı araştırma yapılıyor. Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olan adaylar, AÖF ikinci üniversite kayıtları başladı mı? AÖF ikinci üniversite başvurusu nasıl yapılır? gibi sorulara yanıt aramaya başladı. Haberimizin içerisinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

AÖF ikinci üniversite kayıtları gündemde yer alan konu başlıklarından oldu. Konuya dair detaylı açıklamayı Anadolu Üniversitesi resmi web sitesi üzerinden yaptı. İkinci üniversite başvuruları çevrim içi olarak yapılacaktır. Peki, AÖF ikinci üniversite kayıtları başladı mı? AÖF ikinci üniversite başvurusu nasıl yapılır?

AÖF İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAYITLARI BAŞLADI MI?

AÖF ikinci üniversite kayıtları 23 Ağustos 2021 Pazartesi günü saat 09:00'da başladı. Başvurular, 08 Ekim 2021 Cuma günü saat 17:00'da sona erecektir.

AÖF İKİNCİ ÜNİVERSİTE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

2021-2022 Öğretim Yılı İkinci Üniversite kapsamında, herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile Merkezî Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Sistemine göre eğitim-öğretim yapan fakülteler dışında yükseköğretim programında kayıtlı öğrencilerin Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan fakültelere çevrimiçi (online) başvuru ve kayıt işlemlerini kapsamaktadır.

Adaylar okudukları veya mezun oldukları alanlarda olmamak üzere;

Lisans eğitimi alanlar ön lisans veya lisans programlarına, Ön lisans eğitimi alanlar ön lisans programlarına çevrimiçi başvurarak kayıt yaptırabilir.

Başvuru işlemleri belirtilen adresten e-devlet şifresi ile yapılacaktır.

Adayların başvuru yapabilmeleri için öğrenim bilgilerinin YÖKSİS sisteminde güncel olması gerekmektedir. Bilgileri güncel olmayan adaylar, kaydının bulunduğu/mezun olduğu Yükseköğretim Kurumlarına başvurarak bilgilerinin güncellenmesini sağlamalıdır.

Öğrenim bilgilerini güncelleştiremeyen adaylar kayıt tarihleri içerisinde çevrimiçi başvurusunu yaptıktan sonra sisteme yükledikleri belge asılları ile birlikte AÖF bürolarına başvurmaları gerekmektedir.

Çevrimiçi kayıt başvurusu yapmayan adayın kaydı yapılamaz. Çevrimiçi başvuru işlemlerini tamamlayıp Öğretim Giderini ödeyenlerin durumları kontrol edilerek kayıt işlemi onaylanacaktır.

Aday ödeme yaptıktan sonra (Ek özellik bilgisi olan Engelli, Şehit ve Gazi yakını hariç) kaydının tamamlanması için başvuru sayfasından onay vermelidir.

08 Ekim 2021 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar, fakülteye kayıt hakkını kaybeder ve herhangi bir hak iddia edemez. Posta ile kayıt yapılmaz.

  • AÖF ikinci üniversite
  • AÖF ikinci üniversite kayıt
  • AÖF ikinci üniversite kayıt tarihleri 2021
  • AÖF ikinci üniversite başvurusu nasıl yapılır
  • anadolu üniversitesi AÖF ikinci üniversite
<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu