• $8,3306
  • €10,0528
  • 477.463
  • 1345.15
05 Nisan 2021 Pazartesi 09:52 | Son Güncelleme:

Ankara'da okullar kapandı mı? Bugün Ankara'da okullar açık mı?

Ankara'da okullar kapandı mı" Bugün Ankara'da okullar açık mı"

Ankara'da okulların kapanıp kapanmayacağı belli oldu. Yeni tip koranavirüs salgınından dolayı bazı sınıflar eğitimlerini yüz yüze alıyordu. İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Ankara için kritik kararı açıkladı. Risk grubunun yüksek olduğu iller içerisinde bulunan Ankara'da okullar kapandı mı? Bugün Ankara'da okullar açık mı?

Ankara'da okullar bir süredir yüz yüze devam ediyordu. İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından öğrencilerin eğitimlerine yönelik yeni karar alındı. Ankara, kırmızı (risklim) iller kategorisinde bulunuyor. MEB son açıklamasında, "Yüz yüze ve uzaktan eğitimle ilgili uygulamalar, daha önce açıklamış olduğumuz kriterler doğrultusunda valiliklerimizin koordinasyonundaki il hıfzıssıhha kurullarının kararlarına göre devam edecek" ifadelerini kullanmıştı. Ankara'da okullar kapandı mı? Bugün Ankara'da okullar açık mı?

ANKARA'DA OKULLAR KAPANDI MI?

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yarından itibaren 5,6,7 ile lise hazırlık 9,10,11. sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitime geçilmesi kararı aldı.

MEB'DEN YENİ AÇIKLAMA

Kabine Toplantı sonrası MEB'den açıklama geldi. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Eğitimde yerinde karar uygulaması kapsamında 1 Mart 2021 Pazartesi günü kamuoyu ile paylaşmış olduğumuz kriterler doğrultusunda, yüz yüze ve uzaktan eğitim faaliyetlerine il bazlı alınacak kararlar ile devam edilecektir. Bu kapsamda; tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12'inci sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitim daha önce açıklandığı şekilde devam edecektir. Ortaokul 5, 6 ve 7'nci sınıflar ile lise hazırlık, 9, 10 ve 11'inci sınıflarda yüz yüze ve uzaktan eğitime geçiş, risk durumu haritasına bağlı olarak valilikler koordinasyonundaki İl Hıfzısıhha Kurulu kararları doğrultusunda il bazlı olarak uygulanacaktır" denildi.

Özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okul ve sınıflarının ülke genelinde tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edeceği bildirilen açıklamanın devamında, "Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki eğitim kurumlarında mevcut kararlar uygulanmaya devam edecektir. 8 ve 12'nci sınıflar ile mezunlara yönelik düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile takviye kurslarına cumartesi ve pazar günleri de dahil devam edilecektir. Okullardaki sınav uygulamaları ise açıklanan takvim doğrultusunda devam edecektir. Yüz yüze eğitime katılım veli rızasına bağlı olarak gerçekleştirilecektir" ifadelerine yer verildi.

  • okullar kapandı mı
  • ankarada okullar kapandı
  • yarın ankarada okullar açık mı
  • son dakika okullar
  • okullar kapanacak mı
<p><strong>Süper Lig'in 36. haftasında Galatasaray, evinde Trabzonspor'u konuk etti. Zorlu 90 dakika

Galatasaray - Trabzonspor Maç Yorumu... Aslan'ın şampiyonluk şansı var mı?

Türkiye'nin dört bir yanından 23 Nisan kutlamaları

TBMM'nin açılışının 101. yılı

Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuk sevgisi