• $8,3558
  • €10,2087
  • 501.539
  • 1459.57
27 Nisan 2021 Salı 10:07 | Son Güncelleme:

Yüz yüze eğitim iptal mi, ara mı verildi? Anaokulu kapandı mı?

Yüz yüze eğitim iptal mi, ara mı verildi" Anaokulu kapandı mı"

Vaka sayılarındaki artış nedeniyle Ramazan Bayramı öncesi koronavirüs ile mücadele kapsamında yeni tedbirler alındı. Konu ile ilgili açıklamayı Başkan Recep Tayyip Erdoğan yaptı. 17 Mayıs'a kadar tam kapanma süreceğine girileceğini açıkladı. 3 hafta sürecek. Bu kapsamda okullar yüz yüze eğitime devam edecek mi? Anaokullar kapandı mı? soruların yanıtları merak konusu oldu.

Koronavirüs ile ilgili yeni alınan tedbirler kapsamında anaokulları ile birlikte yüz yüze eğitime devam eden eğitim kurumlarını da kapsıyor. Kabine toplantısı sonrası Başkan Recep Tayyip Erdoğan, tam kapanma sürecine geçileceğini duyurdu. Bu durumda internet aramalarında sıklıkla araştırılan konular arasında yer alan "Anaokulu kapandı mı? Yüz yüze eğitim iptal mi, ara mı verildi?" sorusunun yanıtı ve yeni gelişmeleri bu haberimizde derledik.

Türkiye'nin salgınla mücadelesinde ilk kez tam kapanma uygulamasına geçiliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, perşembe gününden 17 Mayıs'a kadar tam kapanma süreceğine girileceğini açıkladı. 3 hafta sürecek, tam kapanma süreci için alınan kararlar;

-29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiiliyor.

TÜRKİYE'NİN KORONA VİRÜS İLE MÜCADELESİ

Sağlık hizmetleri konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor. Artan vaka ve vefat sayıları bizi tedbirleri sıkılaştırmaya mecbur bırakmıştı. Ramazan Bayramı'nın ardından hayatımızı kolaylaştıracak adımları atmak için vakalarımızı düşürmemiz lazım. Avrupa'nın açılma sürecine girdiği bir dönemde bizim geride kalmamamız için vaka sayılarını 5 binin altına indirmeliyiz.

3 HAFTA KESİNTİSİZ TAM KAPANMA

"29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz. İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir.

Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek.

Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir.

YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA MI VERİLDİ?

Anaokulu, kreş, 8'inci ve 12'nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir.

Sürecin hedeflediğimiz sonuçları verebilmesi için kurallar en sıkı şekilde uygulanacak, tedbirlerin istismarına izin verilmeyecektir.

Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak, diğer günlerde belirlenen saatlerde hizmet vermeyi sürdürecektir'

<h3> Kalp sağlığınız için yapmanız gerekenler:</h3><p>✔️ Beslenmeye dikkat edin.</p><p

Kalp sağlığımızı nasıl koruyabiliriz?

İstanbul'da kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu yaşandı

Rus donanmasına ait savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti

İsrail polisi Kudüs'teki Şam Kapısı'nda Filistinlilere saldırdı