• $9,5865
  • €11,1689
  • 552.903
  • 1467.54
12 Ekim 2021 Salı 10:16 | Son Güncelleme:

ALES 2 sonuç sorgulama sayfası burada! ALES sonuçları nasıl ve nereden öğrenilir?

ALES 2 sonuç sorgulama sayfası burada! ALES sonuçları nasıl ve nereden öğrenilir"

19 Eylül'de uygulanan ALES sınavının sonuçları için geri sayım sona erdi. ALES'e katılan adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını öğrenmek istiyor. Senede 3 kez düzenlenen ALES sınavının 3'sü ise önümüzdeki ay yapılacak. ALES 3'e başvurmadan önce ALES 2 sonuçlarını öğrenmek isteyenler "ALES ne zaman açıklanacak? ALES sonuçları açıklandı mı, nereden sorgulanır?" sorularının yanıtını araştırıyor.

ALES sonuçları öğrenciler tarafından merak ediliyor. ÖSYM tarafından 19 Eylül'de uygulanan sınava katılan adaylar "ALES ne zaman açıklanacak? ALES sonuçları açıklandı mı, nereden sorgulanır?" sorularının yanıtını sorguluyor. Senede 3 kez uygulanan ALES sınavının sonuçları, açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl süreyle geçerli oluyor.

2021 ALES SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

ALES sonuçları bugün itibarıyla açıklandı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün, sosyal medya hesabı üzerinden 2021-ALES/2 sınav sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

ALES SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ALES 3 SINAVI NE ZAMAN?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2021-ALES/3), 21 Kasım 2021 tarihinde uygulanacaktır. Sınava başvurular, 06 – 14 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10.00'dan itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

ALES NEDİR?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES),

Ülkemizde lisansüstü eğitime girişte,

Yurt dışına lisansüstü eğitim için gönderilecek adayların seçiminde,

Teknik öğretmenler için mühendislik tamamlama programlarında ("Teknik Öğretmenler İçin Düzenlenecek Mühendislik Programlarının Uygulama Esas ve Usulleri Yönetmeliği" uyarınca Mühendislik Tamamlama yerleştirme işlemleri için ALES-Sayısal puanının en az 50 olması gerekmektedir.

Adaylar, ALES puanlarını geçerlilik süresi içinde kullanabileceklerdir.) ilgili kurumların kullanacakları puanları veren bir sınavdır. Sınavda alınan puanlar, istenildiğinde yukarıda sayılan amaçlar için ilgili kurumlara adaylar tarafından verilecektir.

  • ALES ne zaman açıklanacak
  • ALES sonuçları açıklandı mı
  • ALES sonuçları ne zaman açıklanır
  • ALES sonuçları 2021
  • ALES 2 sonuçları
  • ALES sonuçları sorgulama
<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Liman kenti Kaunos'taki Bizans kilisesi ve mezarlar gün yüzüne çıkarılıyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güney Kore'de heyetler arası görüşme gerçekleştirdi

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı