• $8,3588
  • €10,2043
  • 501.478
  • 1459.57
03 Mayıs 2021 Pazartesi 10:46 | Son Güncelleme:

ÖSYM ALES puanı geçerlilik süresi ne kadar? ALES kaç yıl geçerli?

ÖSYM ALES puanı geçerlilik süresi ne kadar" ALES kaç yıl geçerli"

ALES olarak da bilinen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı bugün gerçekleştirildi. Sınavın ardından ALES kaç yıl geçerli? ÖSYM ALES puanı geçerlilik süresi ne kadar? gibi soruların yanıtları araştırılmaya başlandı. Bugün düzenlenen ALES'in sonuçları 27 Mayıs tarihinden açıklanacak. İşte tüm merak edilenler...

Akademik kariyer düşünen adayların katılım gösterdiği ALES bugün gerçekleştirildi. ALES'te her test için, sınavı geçerli tüm adayların ham puanlarının ortalaması ve standart sapması ayrı ayrı hesaplanarak adayların ham puanları, ortalaması 50, standart sapması 10 olan standart puanlara dönüştürülecek. Peki, ALES kaç yıl geçerli? ÖSYM ALES puanı geçerlilik süresi ne kadar? İşte tüm merak edilenler...

ALES KAÇ YIL GEÇERLİ?

Bu sınavın sonuçları, açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl süreyle geçerli olacak.

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2021 Sınav takvimiyle ALES sonuçları için tarih verildi. Takvime göre ALES sonuçları mayıs ayının son günlerinde duyurulacak. 2 Mayıs tarihli ALES sonuçları, 27 Mayıs tarihinde açıklanacak.

ALES SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

ALES sonuçları belirtilen tarihte AİS (Aday İşlemleri Sayfası) üzerinden erişime açılacak. Adaylar kişisel bilgileriyle, ALES sonuçlarını görüntüleyebilecek.

ALES 2021 sınav yorumları! ALES soruları nasıldı, zor muydu kolay mıydı?

ALES HAKKINDA

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES), Ülkemizde lisansüstü eğitime girişte, Yurt dışına lisansüstü eğitim için gönderilecek adayların seçiminde, Teknik öğretmenler için mühendislik tamamlama programlarında ("Teknik Öğretmenler İçin Düzenlenecek Mühendislik Programlarının Uygulama Esas ve Usulleri Yönetmeliği" uyarınca Mühendislik Tamamlama yerleştirme işlemleri için ALES-Sayısal puanının en az 50 olması gerekmektedir. Adaylar, ALES puanlarını geçerlilik süresi içinde kullanabileceklerdir.) ilgili kurumların kullanacakları puanları veren bir sınavdır. Sınavda alınan puanlar, istenildiğinde yukarıda sayılan amaçlar için ilgili kurumlara adaylar tarafından verilecektir.

ALES 2021 soru kitapçığı cevap anahtarı açıklandı mı? ALES soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak?

ALES 2021 sınavına kaç kişi girdi? ALES'e bu yıl kaç başvuru yapıldı?

  • ALES kaç yıl geçerli
  • ALES geçerlilik süresi
  • ALES 2021 kaç yıl geçerli
  • ösym ALES süresi
<p><strong data-flex-order='1'>Milli Savunma Bakanlığı Twitter hesabından yaptığı paylaşımda PKK/KCK

Teröre karşı güçlü mesaj! MSB sosyal medyadan duyurdu

İstanbul'da kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu yaşandı

Rus donanmasına ait savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti

İsrail polisi Kudüs'teki Şam Kapısı'nda Filistinlilere saldırdı