• $7,8228
  • €9,4308
  • 459.326
  • 1328.83
05 Kasım 2020 Perşembe 09:11 | Son Güncelleme:

ALES 2 geç başvuru sona erdi! 2020 ALES 2 sınavı ne zaman yapılacak?

ALES 2 geç başvuru sona erdi! 2020 ALES 2 sınavı ne zaman yapılacak"

ALES geç başvurusunun son günü ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinde yayınlandı. Geçen ALES sınavında istediği puanı alamayan ya da ilk kez bu sınava girecek olanlar için ALES geç başvuru tarihleri önem arz ediyor. Geçerlilik süresi 5 yıl olan ALES geç başvurusu son gün ne zaman?

1-12 Ekim tarihleri arasında sınav başvurusuna kaçıran adaylar, ALES geç başvurusunu yaparak sınava katılım sağlayacak. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), resmi web sitesinde ALES geç başvurusu son günü açıklandı. Toplamda 150 dakika sürecek olan sınavın geçerlilik süresi 5 yıl olarak belirlendi.

ALES GEÇ BAŞVURUSU SON GÜN NE ZAMAN?

ALES geç başvuruları 4 Kasım 2020 (bugün) tarihinde alınacak. Adaylar başvurularını bugün saat 23:59'a kadar işlemlerini ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak tamamlayabilirler.

ALES BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!:

ALES GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

ALES geç başvuru ücreti 195 TL olarak belirlendi. Başvuru sonrasında sistemde belirlenen zaman diliminde ödemenin tamamlanması gerekiyor. Aksi takdirde başvuru işlemi otomatik olarak iptal edilecek.

ALES 2 BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10.00'dan itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.

<p>Gram altın son dakika itibarı ile yükselişini sürdürerek 460 lira bandına dayandı. Altın fiyatlar

Altın yakın ve orta vadede yükselecek mi? Gram altında son dakika gelişmeleri!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Uğur böcekleri şehri bastı