• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
01 Nisan 2021 Perşembe 10:25 | Son Güncelleme:

ALES geç başvurusu ekranı 2021: ALES geç başvuru ücreti ne kadar?

ALES geç başvurusu ekranı 2021: ALES geç başvuru ücreti ne kadar"

ALES geç başvuruları bugün alınacak. 2 Mayıs Pazar günü düzenlenecek olan sınav için ilk başvuru tarihini kaçıran adaylar şanlarını bir kez daha denemek için bugün işlemlerini yapacak. Ölçe, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen ALES geç başvuru ücreti ne kadar? İşte ALES geç başvurusu ekranı sizlerle...

ALES geç başvurusu bugün yapılacak. İlk başvuru tarihini kaçıran adaylar, bugün saat 23:59'a kadar işlemlerini tamamlayacak. Ölçe, Seçme ve Yerleştirme Merkezi her yıl 3 ALES sınavı düzenlemektedir. Geç başvuruda sınav ücreti, başvuru günü ödenecek. Peki, ALES geç başvuru ücreti ne kadar? Haberimizin içerisinden ALES geç başvuru ekranına ulaşabilirsiniz.

ALES GEÇ BAŞVURUSU NE ZAMAN YAPILACAK?

ALES/1 geç başvuru işlemleri 01.04.2021 tarihinde saat 23:59'a kadar yapılacak.

ALES GEÇ BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Adaylar sınav ücretini kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM'nin internet sayfasında e-İŞLEMLER'de yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile başvuru süresi içinde yatıracaklardır. Bankaya giderek ücret yatırmak isteyen adayların banka görevlisine başvuruda bildirdikleri T.C. Kimlik Numarasını ve sınav ücretini yatıracağını bildirmesi, bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. Kimlik Numarası, adı, soyadı ve sınav adı bilgisini kontrol etmeleri ve dekontu saklamaları gerekir. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler.

ALES 2021 GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

ALES sınav ücreti 145,00 TL olarak belirlenmişti. Geç başvuru ücreti 217,50 TL olarak belirlendi.

ALES SINAV ÜCRETİ NASIL YATIRILIR?

Ödeme yapacak olan adaylar için mesai saati bitiminde, ÖSYM'nin internet sayfasında e-işlemler'de yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak adaylar ile banka ATM'leri ve online bankacılık üzerinden ödeme yapacak adaylar için saat 23.59'da sona erecektir. Bankadan ödeme yapacak adayların, bankaların çalışma saatlerini göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Yurt dışından başvuru yapacak adaylar aynı ücretleri, belirtilen sürelerde ÖSYM'nin internet sayfasında e-İŞLEMLER'de yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile TL olarak yatıracaktır.

Başvurusunu yapmayan, herhangi bir nedenle başvurusu geçersiz sayılan/iptal edilen veya silinen, sınava girmeyen veya giremeyen, sınava alınmayan veya sınavdan çıkarılan, sınavda başarı sağlayamayan veya sınavı geçersiz sayılan, ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran, aynı işlem için birden fazla ödeme yapan adayların ödedikleri ücretler iade edilmez/devredilmez.

  • ALES
  • ALES geç başvuru
  • ALES geç başvuru 2021
  • ALES geç başvuru ne zaman
  • ALES geç başvuru ücreti ne kadar
  • ALES geç başvuru yapma
  • ösym
<h3>Akupunktur Derneği Onursal Başkanı Dr. Murat Topoğlu iftarda tüketilmesi gereken besinleri AKŞAM

İftarda neler tüketmeliyiz?

Tanker alt geçit korkuluklarında asılı kaldı

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, vefatının 28. yılında kabri başında anılıyor

Yerli ve milli imkanlarla geliştirildi! TSK'ya teslimatları sürüyor