• $ 6,8255
  • € 7,5953
  • 380.521
  • 107218
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
29 Mayıs 2020 Cuma 15:43 | Son Güncelleme:

ALES geç başvuru tarihi ne zaman?

ALES geç başvuru tarihi ne zaman? sorusu başvurularını unutan ya da sınav girmeyi düşünen adaylar tarafından yoğun olarak araştırılıyor. Lisansüstü eğitim almak, yükseköğretim kurumlarında çalışma isteyen kişilerin girdiği bu sınav ÖSYM tarafından gerçekleştiriliyor.

ALES geç başvuru tarihleri sınava girecek adaylar tarafından merak ediliyor. Koronavirüs salgını sebebiyle ALES bahar dönemi sınav tarihleri ertelenmişti. Sözel ve sayısal bölümlerden oluşan sınavda adaylara mantıksal akıl yürütme soruları da sorulacak.

ALES GEÇ BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

ALES geç başvuru tarihi ÖSYM tarafından açıklandı. Sınav geç başvuru tarihi 01.04.2020 olarak belirlendi. Sınav başvuruları henüz başlamadı. Adaylar  bu süre içinde başvurularını yapabilir.  

ALES BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ.

ALES için ÖSYM tarafından yapılan açıklamada sınavın yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim planlamacısı kadrolarında açıktan veya öğretim elamanı dışındaki kadrolardan atanabilmek için zorunlu olarak belirlenmiş bir sınav sistemidir. Yüksek lisans programına geçiş olarak değerlendirildiğinde sınava lisans programından mezun olmuş, lisans programından mezun olabilecek durumda bulunanlar ile yurt dışında lisans eğitimi görmüş ve denklik belgesi olanlar başvuru yapabilir.


ABD'deki protestolarda Türk üniversiteleri de yağmalandı

ABD'deki protestolarda Türk üniversiteleri de yağmalandı

'Türkiye'nin Maldivleri' Salda Gölü kontrollü olarak ziyarete aç

''Türkiye'nin Maldivleri'' Salda Gölü kontrollü olarak ziyarete açıldı

Faydasını duyunca üzüm çekirdeğini atmaktan vazgeçe

Faydasını duyunca üzüm çekirdeğini atmaktan vazgeçeceksiniz!

Seyahat kısıtlanması kalktı! Araç kuyrukları oluşma

Seyahat kısıtlanması kalktı! Araç kuyrukları oluşmaya başladı..