• $9,6174
  • €11,204
  • 554.224
  • 1466.6
24 Eylül 2021 Cuma 09:41 | Son Güncelleme:

2021 AKS sonuçları ne zaman açıklanır? Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) sonuçları açıklandı mı?

2021 AKS sonuçları ne zaman açıklanır" Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) sonuçları açıklandı mı"

Adaylık Kaldırma Sınavına (AKS) giriş şartlarını taşıyan aday öğretmenlerin sınavları 5 Eylül'de gerçekleşmişti. Milli Eğitim Bakanlığı'nca düzenlenen 2021 AKS sınavı sonuçları merak konusu oldu. İnternet aramalarında "Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) sonuçları açıklandı mı? 2021 AKS sonuçları ne zaman açıklanır?" sorularına yanıt arayanlar için detayları bu haberimizde derledik.

Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) sonuçları heyecanla bekleniyor. Öğretmenlerin sözleşme, kadro geçiş istekleri ve başvuru sürecini değerlendiren sınav AKS Milli Eğitim Bakanlığı'nca gerçekleşmektedir. 5 Eylül 2021 Pazar günü gerçekleşen sınav sonrası sonuçların açıklanacağı tarih için gözler MEB'e çevrildi. Peki Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanır?

Açılımı Adaylık Kaldırma Sınavı olan AKS'de 100 üzerinden 60 puan ve üzerinde alan öğretmenler başarılı sayılacak ve asli öğretmenliğe geçiş yapacak. www.meb.gov.tr adresi üzerinden ilan edilecek AKS sınav sonuçlarının ardından binlerce öğretmen adaylıktan çıkmış olacak.

AKS SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) henüz açıklanmadı.

ADAYLIK KALDIRMA SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Adaylık Kaldırma Sınavı sonuçları sınavın gerçekleştiği tarihten 15 iş günü sonra www.meb.gov.tr adresi üzerinden açıklanacak. Sınavın yapıldığı tarih göz önüne alındığında AKS sonuçlarının en geç 24 Eylül Cuma günü açıklanması bekleniyor.

AKS SONUÇ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN

ADAYLIK KALDIRMA SINAVI(AKS) NEDİR?

Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) her yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kadrolu ve sözleşmeli ve aday öğretmenlerin, aday öğretmenliklerinin kaldırılması yani asli öğretmenliğe geçişi için düzenlenmektedir. Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS), her yıl 81 il merkezinde tek sınavda yapılır.

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Liman kenti Kaunos'taki Bizans kilisesi ve mezarlar gün yüzüne çıkarılıyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güney Kore'de heyetler arası görüşme gerçekleştirdi

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı