• $7,9557
  • €9,4
  • 487.277
  • 1198.32
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
01 Temmuz 2020 Çarşamba 09:10 | Son Güncelleme:

AKS ücreti ek süresi bitti mi? Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) ne zaman?

AKS ücreti ek süresi bitti mi" Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) ne zaman"

Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarında görev yapan aday (sözleşmeli/kadrolu) öğretmenlerin gireceği Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) için geri sayım devam ediyor. Adaylık Kaldırma Sınavı ücretini yatırmak için öğretmenlere ek süre verilmişti. Sınava katılacak aday öğretmenler, Adaylık Kaldırma Sınavı ücretini yatırmak için verilen ek sürenin ne zaman sona erdiğini öğrenmek istiyor...

Adaylık Kaldırma Sınavı'na (AKS) katılacak adaylar, sınav ile ilgili aramalarını hızlandırdı. 5 Temmuz'da yapılacak sınav ileri bir tarihe ertelenmişti. Adaylara, Adaylık Kaldırma Sınavı ücretini yatırmak için ek süre de verildi. Sınava katılmak isteyen aday öğretmenlerin Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) ile ilgili merak ettiği detaylar haberimiz içerisinde yer alıyor.

AKS SINAVI NE ZAMAN?

Aday (Sözleşmeli/Kadrolu) Öğretmenlerin Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) 26 Temmuz 2020 Pazar günü saat 14:00'da tek oturumda yazılı olarak yapılacaktır. 

AKS SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

Sınava girecek adaylar, sınav ücreti olarak KDV dâhil 120 (yüzyirmi)TL' yi; MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı Döner Sermaye İşletmesinin “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası veya Türkiye Halk Bankasından herhangi birine, ATM aracılığı veya bu bankaların internet bankacılığı ile “MEB ADAY ÖĞRETMENLERİ (SÖZLEŞMELİ/KADROLU) AKS” adı altında 11-23 Haziran 2020 tarihleri arasında yatıracaklardır.

AKS SINAV ÜCRETİ EK SÜRE BİTTİ Mİ?

Adaylık Kaldırma Sınavı ücretini yatırmak için ek süre, 30 Haziran 2020 Salı günü sona erdi. Aday öğretmenler saat 23.59´a kadar, kılavuzdaki açıklamalar doğrultusunda, ücretlerini yatırabildi.

SINAVA GİRİŞ ŞARTLARI NELERDİR?

Sınava girecek aday öğretmenlerin (sözleşmeli/kadrolu);

a. Performans değerlendirmesi sonucunda başarılı olmaları,

b. Sınav tarihinde bir yıl fiilen çalışma şartını tamamlamış olmaları,

c. Sınava giriş ücretini süresi içinde yatırmış olmaları gerekiyor.

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınav sonuçları, sınavın yapıldığı tarihten itibaren en geç 15 (on beş) iş günü içinde www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

<p>Editör-Kurgu: Ezgi Aşık / <a href='mailto:ezgi.asik@turkmedya.com.tr'>ezgi.asik@turkmedya.com.tr<

Fransa'da vahim gelişmeler...

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Muhammed bebek, Türkiye'de kavuştuğu protez bacaklarıyla İdlib'e döndü

Otomobil markalarının amblemlerinin gizli anlamları