• $9,2826
  • €10,7666
  • 525.819
  • 1413.5
30 Ağustos 2021 Pazartesi 00:15 | Son Güncelleme:

2021 AÖL ek sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

2021 AÖL ek sınav sonuçları ne zaman açıklanır"

Açıköğretim Lisesi (AÖL) ek sınavlarına giren öğrenciler, sınav sonuçlarını merak ediyor.

Lise öğrenimini açıktan devam eden vatandaşların öğrenim gördüğü Açıköğretim Lisesi (AÖL) ek sınav süreci sona erdi.

AÖL ek sınavı 20 Ağustos'ta sona ermişti. Ancak yangın ve sel felaketleri nedeniyle öğrencilerden bir kısmının kayıtlarını yenileyemediklerini, bir kısmının da kayıt yaptırdıkları halde sınava giremediklerini belirten Milli Eğitim Bakanı Özer, AÖL ek sınav süresinin uzatıldığını açıkladı. Sınava katılan adaylar ise sonuçların açıklanacağı günü araştırıyor.

Ek sınav için kayıtlarını yaptıran fakat 16-20 Ağustos 2021 tarihlerinde yapılan ek sınava katılamayan öğrenciler 27-29 tarihleri aralığında sınava girebilecekler.

AÖL EK SINAV SÜRESİ UZATILDI!

MEB tarafından yapılan açıklamada, "Ek sınav için kayıtlarını yaptıran fakat 16-20 Ağustos 2021 tarihlerinde yapılan ek sınava katılamayan öğrenciler ile 23-24 Ağustos 2021 tarihlerinde kayıt yenileme işlemini yaptıracak öğrenciler için 16-20 Ağustos 2021 tarihlerinde yapılan ek sınavın süresi 27 Ağustos 2021 tarihi saat 09.30'dan 29 Ağustos 2021 tarihi saat 23.59'a kadar uzatılmıştır." denildi.

AÖL SINAV GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖL ek sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih henüz belli olmadı. Sınav tarihlerinde sınava katılamayan adaylar için düzenlenecek olan ek sınavın süresi 29 Ağustos'ta sona erecek.

2021 2022 AÖL KAYIT YENİLEME NE ZAMAN?

AÖL kayıt yenileme tarihleri ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklama yapılmadı.

AÖL EK SINAV NEDİR?

Ek sınavlar, her yıl 2+1 şeklinde 3 dönemde yapılan dönem sınavlar haricinde Bakanlık tarafından yapılan istisnai sınavlardır. Bu nedenle ek sınavlar her öğretim yılı başında açıklanan iş takviminde duyurulmaz ve dönemden sayılmaz.

AÖL SINAV SONUÇ DEĞERLENDİRME SÜRECİ NASIL OLUYOR?

AÖL sınav sonuçları için değerlendirme süreci, Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmektedir. Değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından sonuç bilgileri "http://aolweb.aol.meb.gov.tr" sitesi üzerinden erişime açılmaktadır. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve daha önce AÖL Müdürlüğü tarafından verilen AÖL öğrenci şifresi ve güvenlik koduyla sonuç sorgulaması yapabilmektedir. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrenci adreslerine gönderilmemektedir.

2021 AÇIK LİSE 2.DÖNEM DERS GEÇME NOTU!

Açık Öğretim Lisesinden mezun olmak isteyen öğrenciler için toplan kredinin 170 ve üzeri olması gerekirken öğrenim görülen dönemin en az 8 veya üzeri olması gerekmektedir. Ortak derslerin başarıyla tamamlayan adaylar yukarıda belirtilen kriterleri sağladıkları takdirde mezun olabilir. Açık Lise sınavlarında 20 sorudan en az 9 soruya doğru yanıt veren aday dersi geçmiş sayılır. AÖL 2.dönem ders geçme notu 2021 yılında 45 olarak belirlenmiştir.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Fotokapanla görüntülendi! Bugüne kadarki en net görüntü

Moderna ve Pfizer/BioNTech gelecek yıl aşı satışlarını ikiye katlayacak

Alexandria Troas'da 2 bin 200 yıllık çarşının iki kapısına ulaşıldı