• $8,3394
  • €10,0086
  • 476.87
  • 1345.15
25 Mart 2021 Perşembe 11:11 | Son Güncelleme:

Ortaokul 5, 6, 7, 8. sınıflar ne zaman sınav olacak? 5, 6, 7. sınıflar ne zaman açılacak 2021?

Ortaokul 5, 6, 7, 8. sınıflar ne zaman sınav olacak" 5, 6, 7. sınıflar ne zaman açılacak 2021"

Koronavirüsteki artışlar nedeniyle, okullardaki yüz yüze eğitim ve sınavlar ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılacak yeni düzenlemeler ailelerin ve öğrencilerin gündeminde ilk sırada yer alıyor. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde ortaokul öğrencileri uzaktan eğitim alıyorlardı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından merakla beklenen ortaokul 5, 6, 7, 8. sınıfta okuyan öğrenciler için yüz yüze sınav takvimi yeniden güncellendi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ortaokullardaki yüz yüze sınav takvimi yeniden güncellendi. Koravirüs riskin yüksek olduğu illerde 5, 6, 7. ve 8. sınıflarda okuyan ortaokul öğrencileri için yüz yüze eğitim ile birlikte sınav tarihlerinde değişikliğe gidildi. Konu ile ilgili veliler ve öğrenciler internet aramalarında, "5, 6, 7. sınıflar ne zaman açılacak 2021? Ortaokul 5, 6, 7, 8. sınıflar ne zaman sınav olacak?" sorularına yanıt arıyor...

ORTAOKULLARDAKİ YÜZ YÜZE VE SINAV TAKVİMİ

Kovid-19 riski yüksek/çok yüksek illerde ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflarda 26 Mart'tan sonraki sınavlar 3 Mayıs'tan itibaren yapılabilecek. İlkokul 4. sınıflar ile ortaokulların 8. sınıflarında sınavlar okul ortamında yüz yüze yapılmaya devam edecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) illere, ilkokul 4. sınıf ve ortaokul kademelerinde yüz yüze sınav uygulamalarına ilişkin yazı gönderdi.

Söz konusu yazıda MEB'in, 2020-2021 eğitim-öğretim yılı ikinci döneminde bütün risk gruplarındaki illerde tüm sınavların yüz yüze gerçekleştirileceğine ilişkin 2 Mart'ta illere yazı gönderdiği ancak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde alınan kararlar doğrultusunda, "düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli" illerdeki vaka artışı ve salgının seyri göz önünde bulundurularak yüz yüze sınav tarihlerine ilişkin yeni uygulamaların yapılacağı ifade edildi.

Buna göre, yüz yüze eğitime devam eden okul ve sınıflarda sınavlar da okul ortamında yüz yüze yapılacak.

"Yüksek" ve "çok yüksek" riskli illerde ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5, 6 ve 7. sınıflarında yapılması planlanan sınavlar, 26 Mart'a kadar yüz yüze yapılarak tamamlanacak.

Bu tarihe kadar yapılamayan sınavlar ise ertelenerek ildeki vaka artışları ve salgının seyri de dikkate alınarak 3 Mayıs'tan itibaren yapılabilecek.

Yüz yüze eğitimin devam ettiği ilkokul 4. sınıflar ile ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 8. sınıflarında sınavlar okul ortamında yüz yüze yapılmaya devam edecek.

Salgının seyrine göre illerin risk gruplarının değişmesi durumunda güncel risk grubuna uygun olarak okullarda yüz yüze eğitim yapılması halinde sınavlar da 3 Mayıs'tan önce okul ortamında yüz yüze yapılabilecek.

Mazereti nedeniyle sınava katılamayacak öğrenciler, ilgili öğretmenin belirleyeceği tarihte sınavlara alınacak.

Bakanlık, dün yaptığı açıklama ile liselerde hazırlık, 9, 10, 11. sınıf öğrencilerinin 29 Mart'tan itibaren başlatılması planlanan yüz yüze sınavlarının da 3 Mayıs'tan itibaren yapılmaya başlanacağını bildirmişti.

<p>Beşiktaş, Süper Lig'in 37.haftasında Kayserispor'u konuk edecek... Vodafone Park'taki mücadele ön

Beşiktaş - Kayserispor Maç Önü

82 saatlik kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu

Endonezya kaybolan denizaltıyı aramak için bölgeye savaş gemileri konuşlandırdı

Doğadan topladığı dal ve kütükleri sanat eserine dönüştürüyor