• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
14 Ekim 2021 Perşembe 09:19 | Son Güncelleme:

2022 KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman? KPSS ortaöğretim başvuruları başladı mı?

2022 KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman" KPSS ortaöğretim başvuruları başladı mı"

KPSS ortaöğretim sınav tarihi, adaylar tarafından yoğun olarak araştırılıyor. Ortaöğretim mezunları KPSS puanları ile onlarca pozisyona memur olarak atanabiliyor. Atamalar kurumların ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen kontenjanlara göre yapılıyor. Ortaöğretim mezunları KPSS sınavına ne zaman katılabileceğini öğrenmek istiyor. Peki, 2022 KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman? KPSS ortaöğretim bu sene var mı?

2022 KPSS ortaöğretim sınavının ne zaman yapılacağı araştırılıyor. Ortaöğretim mezunu olup memur olma hayalini kuran vatandaşlar ne zaman sınava katılacağını öğrenmek istiyor. 2022 KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman? KPSS ortaöğretim bu sene var mı? sorularının yanıtı araştırılıyor. İşte KPSS ortaöğretim sınavı ile ilgili merak edilenler...

2022 KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVI NE ZAMAN?

ÖSYM takvimine göre KPSS ortaöğretim sınavı bu sene yapılmayacak. İki senede bir yapılan KPSS ortaöğretim 2020 yılında gerçekleşmişti. Yeni sınav 2022 yılında yapılacak. 2020'de KPSS ortaöğretime katılan adayların puanları bu 2 yıl içinde geçerli olacak.

2022 KPSS başvuru tarihleri ise ÖSYM takviminde belli olacak.

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVI NEDİR?

2020-KPSS Ortaöğretim Sınavı, ortaöğretim kurumlarından (lise, meslek lisesi) mezun olanlar ile sınavın geçerlilik süresi içerisinde (iki yıl) mezun olabilecek durumda bulunanlar içindir.

a) A Grubu Kadrolar; Bakanlıklar, bunların başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına

b) B Grubu Kadrolar; kadroları 2 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin eki listelerde yer alan, genel ve katma bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a) bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kültür ve  Turizm Bakanlığınca tarihi,  kültürel, mimari, ekonom

Beyoğlu dünya sahnesine çıkıyor

Karabük'te bilim insanları otonom kontrollü kalp masajı cihazı geliştirdi

Dünyanın yeraltı kaynakları zengini ülkesi hangisi? Türkiye kaçıncı sırada?

Selimiye Meydanı kazılarında Roma döneminden kalma aile mezarlığı bulundu