• $9,6153
 • €11,2367
 • 553.564
 • 1479.93
31 Ağustos 2021 Salı 09:19 | Son Güncelleme:

2021 YKS tercih sonuçları açıklandı! ÖSYM üniversite yerleştirme sonuçları sorgulama ekranı burada!

2021 YKS tercih sonuçları açıklandı! ÖSYM üniversite yerleştirme sonuçları sorgulama ekranı burada!

2021 YKS tercih sonuçları büyük bir heyecanla bekleniyordu. YKS puanlarına göre tercihlerini yapan adaylar yerleşip yerleşemediklerini, hangi üniversiteyi kazandıklarını öğrenmek istiyor. Adaylar, "2021 YKS tercih sonuçları açıklandı mı? ÖSYM üniversite yerleştirme sonuçları bugün açıklanır mı?" sorularının yanıtını yoğun olarak araştırıyordu. ÖSYM'den gelen son dakika açıklamasına göre YKS sonuçları açıklandı...

2021 YKS tercih yerleştirme sonuçları için geri sayım sona erdi. Üniversitelerde yeni eğitim öğretimin başlamasına az bir süre kala öğrenciler nereyi kazandıklarını öğrenmek istiyor. Sonuçların bir an önce açıklanmasını isteyen adaylar sosyal medya hesapları üzerinden ÖSYM'ye taleplerini iletti. Peki, 2021 YKS tercih sonuçları açıklandı mı? ÖSYM üniversite yerleştirme sonuçları bugün açıklanır mı?

2021 YKS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

2021 YKS tercih sonuçları açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre, 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2021-YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden 31 Ağustos 2021 tarihinde saat 08.00'den itibaren öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

ÖSYM YKS SONUÇ EKRANI İÇİN TIKLAYIN

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takviminin 13 Eylül itibarıyla başlayacağını duyurdu.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 6-10 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 4-8 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için kılavuzda belirtilen belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

Aday ek puandan yararlanarak yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf

Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge

Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri

 • 2021 YKS tercih sonuçları
 • 2021 YKS tercih sonuçları açıklandı mı
 • 2021 YKS tercih sonuçları sorgulama
 • yks yerleştirme sonuçları 2021
 • üniversite sonuçları açıklandı mı
 • üniversite yerleştirme sonuçları
 • üniversite tercih sonuçları
 • ösym üniversite sonuçları sorgulama
 • ösym ais yks sorgulama
<p>Duygu Gecü Yüzseven'in sunduğu Sağlık Raporu programında Prof. Dr. Gürkan Arıkan sağlıklı doğumda

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklara çare oluyor?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!