• $13,4637
  • €15,2989
  • 797.841
  • 1910.29
4 Ekim 2021 Pazartesi 17:32 | Son Güncelleme:

Pedagojik formasyon veren üniversiteler hangileri? 2021 2022 Pedagojik formasyon başvuruları başladı mı?

Pedagojik formasyon veren üniversiteler hangileri" 2021 2022 Pedagojik formasyon başvuruları başladı mı"

Binlerce lisans mezununun gündeminde yer alan 2021 2022 Pedagojik formasyon başvuruları heyecanla bekleniyor. Güncellenen pedagojik formasyon eğitimi sertifika programına katılan öğrencilerin okullarda gerçekleştireceği öğretmenlik uygulaması, eğitim fakültelerinde yürütülen program ile uyumlu hale getirilerek iki döneme çıkarıldı. Peki, 2021 2022 Pedagojik formasyon başvuruları başladı mı? Pedagojik formasyon veren üniversiteler hangileri?

2021 2022 Pedagojik formasyon başvuru tarihleri binlerce aday tarafından yoğun olarak araştırılıyor. Geçtiğimiz yıllarda kaldırılan formasyon eğitiminin bu sene verileceği açıklandı. Pedagojik formasyon alan öğretmen aday adayları 144 ders saati uygulama yapacak. Peki, 2021 2022 Pedagojik formasyon başvuruları başladı mı? Pedagojik formasyon veren üniversiteler hangileri?

PEDAGOJİK FORMASYON BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

2021 2022 pedagojik formasyon başvuru tarihleri henüz belli olmadı. Pedagojik formasyon başvuru tarihlerinin açıklanması halinde haberimiz içerisine eklenecektir.

YÖK, Pedagojik formasyon usul ve esasları ile ilgili kılavuz yayımladı. Aşağıdaki link üzerinden kılavuzun detaylarına ulaşabilirsiniz.

PEDAGOJİK FORMASYON KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

YÖK PEDAGOJİK FORMASYON DUYURUSU

"Yükseköğretim Kurulu ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan "Eğitimde İş Birliği Protokolü" güncellenmekte olup, 2021-2022 eğitim öğretim yılından itibaren "Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı", ilgili usul ve esaslar çerçevesinde yeniden başlatılacaktır.

Önümüzdeki günlerde Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı ile ilgili ayrıntılı bir açıklama yapılacaktır."

MEB PEDAGOJİK FORMASYON AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Yükseköğretim Kurulu (YÖK) iş birliğiyle açılan veya açılacak olan Öğretmenlik Meslek Bilgisi Tezsiz Yüksek Lisans programı ya da pedagojik formasyon eğitimi sertifikası programını başarıyla tamamlayanların öğretmenliğe başvurabileceğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Bakanlığın, öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere 29 Haziran 2020 tarihli Talim ve Terbiye Kurulu kararı ile pedagojik formasyon programı/pedagojik formasyon eğitimi sertifikası programını başarıyla tamamlayanların öğretmenliğe başvuru hakkını iptal ederek, MEB ve YÖK iş birliği ile açılan/açılacak olan öğretmenlik meslek bilgisi tezsiz yüksek lisans programını başarıyla tamamlama koşulu getirdiği hatırlatıldı.

Ancak kararın üzerinden 14 ay geçmesine rağmen hiçbir yüksek öğretim kurumunda, öğretmenlik meslek bilgisi tezsiz yüksek lisans programının açılmadığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Talim ve Terbiye Kurulu, oluşacak mağduriyetleri önlemek üzere toplanarak söz konusu kararı 'Bakanlık ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) iş birliği ile açılan/açılacak olan öğretmenlik meslek bilgisi tezsiz yüksek lisans programı ya da pedagojik formasyon eğitimi sertifikası programını başarıyla tamamlayanların öğretmenliğe başvuru yapabilecekleri' şekilde genişletti."

  • Pedagojik formasyon
  • Pedagojik formasyon 2021 2022
  • Pedagojik formasyon başladı mı
  • 2021 2022 formasyon hangi üniversiteler
Başkan Erdoğan-Elon Musk görüşmesinin detayları ortaya çıktı! Tesla'dan Türkiye hamlesi
Başkan Erdoğan-Elon Musk görüşmesinin detayları ortaya çıktı! Tesla'dan Türkiye hamlesi

Başkan Erdoğan-Elon Musk görüşmesinin detayları ortaya çıktı! Tesla'dan Türkiye hamlesi

Dünyada ilk olacak: Turkovac için yeni çalışma başladı
Dünyada ilk olacak: Turkovac için yeni çalışma başladı

Dünyada ilk olacak: Turkovac için yeni çalışma başladı

Son dakika haberleri: Emeklilerin maaş farklarının yatacağı tarih belli oldu
Son dakika haberleri: Emeklilerin maaş farklarının yatacağı tarih belli oldu

Son dakika haberleri: Emeklilerin maaş farklarının yatacağı tarih belli oldu

<p>İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uzmanı  Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı araç içinde

Yolda kalan sürücüler araç içinde ne yapmalı?

Hurdalıktan alınan arabanın muhteşem değişimi

Sırları çözülemeyen birbirinden ilginç fotoğraflar! Gerçek oldukları iddia ediliyor

Kendisi küçük etkisi çok büyük! Kansere savaş açıyor