• $9,6153
 • €11,2367
 • 553.564
 • 1479.93
13 Ekim 2021 Çarşamba 17:30 | Son Güncelleme:

2021 2022 formasyon başvuruları başladı mı, başvuru nasıl yapılır? Pedagojik formasyon veren üniversiteler hangileri?

2021 2022 formasyon başvuruları başladı mı, başvuru nasıl yapılır" Pedagojik formasyon veren üniversiteler hangileri"

2021 2022 pedagojik formasyon başvuruları gündemde yoğun olarak araştırılan konular arasında yerini aldı. MEB ve YÖK tarafından yapılan açıklamaya göre, geçtiğimiz yıllarda kaldırılan formasyon eğitiminin bu sene verilecek. Formasyon almak isteyenler, hangi üniversiteye nasıl ve ne zaman başvuru yapabileceğini öğrenmek istiyor. Peki, 2021 2022 formasyon başvuruları başladı mı, başvuru nasıl yapılır? Pedagojik formasyon veren üniversiteler hangileri? İşte formasyon ile ilgili merak edilenler...

2021 2022 formasyon başvuruları yoğun ilgi görüyor. Pedagojik formasyon almak isteyen binlerce aday başvuru sürecini araştırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda kaldırılan formasyonun bu sene yeniden başlatılacağı duyurulmuştu. Yapılan bu açıklama sonrası eğitim fakültesi mezunları gözlerini formasyon başvuru tarihlerine çevirdi. Peki, 2021 2022 formasyon başvuruları başladı mı, başvuru nasıl yapılır? Pedagojik formasyon veren üniversiteler hangileri?

2021 2022 FORMASYON BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

YÖK tarafından 2021 2022 pedagojik formasyon başvuru tarihleri henüz ilan edilmedi. Ancak bazı üniversiteler formasyon için bugün ön kayıt almaya başladı. Formasyon almak istediğiniz üniversiteler ile iletişime geçerek ön kayıt tarihlerini öğrenebilirsiniz.

PEDAGOJİK FORMASYON KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

PEDAGOJİK FORMASYON KILAVUZU YAYINLANDI

YÖK, Pedagojik formasyon usul ve esasları ile ilgili kılavuz yayımladı. Buna göre, Üniversitelerin kurumsal kapasitesine bağlı olarak ilgili lisans programlarından mezun olan ve senatoca belirlenecek şartları taşıyan adaylar, eğitim/eğitim bilimleri fakültesi ve eğitim bilimleri bölümü olan ve program açma izni verilen üniversitelerde pedagojik formasyon eğitimi sertifika programına başvurabilirler.

Pedagojik formasyon öğrencilerinin okullarda yürütülecek öğretmenlik uygulamalarına tıpkı eğitim fakültelerinde olduğu gibi her bir dönemde 72 saat olmak üzere toplam 144 ders saati katılmaları gerecek.

FORMASYONA KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

a. Kayıt İçin Başvuru Dilekçesi

b. Onaylı Lisans Mezuniyet Belgesi ya da Diploma (Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanların diplomalarının denkliği, kayıt sırasında belgelendirilmelidir).

c Onaylı Lisans Not Durum (Transkript) Belgesi

d. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Aslını ibraz etmek kaydıyla)

e. İki Adet Vesikalık Fotoğraf

f. Öğrenim ücretinin kurumca belirlenen ilk taksitinin, ilgili kurumun tayin edeceği banka hesabına yatırıldığına dair banka dekontu.

g. Kurumca istenebilecek diğer belgeler.

 • 2021 2022 formasyon başvuruları
 • 2021 2022 pedagojik formasyon başvuruları
 • formasyon başladı mı
 • formasyon veren üniversiteler
 • formasyon kayıt için gerekenler
 • formasyon başvuru nasıl yapılır
 • pedagojik formasyon başvuru 2021
 • formasyon kılavuzu yök
<p>Duygu Gecü Yüzseven'in sunduğu Sağlık Raporu programında Prof. Dr. Gürkan Arıkan sağlıklı doğumda

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklara çare oluyor?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!