• $8,0332
  • €9,4869
  • 490.557
  • 1178.28
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
29 Mayıs 2020 Cuma 11:39 | Son Güncelleme:

DGS başvuru tarihleri açıklandı

DGS başvuru tarihleri açıklandı

ÖSYM sınav takviminde yer alan DGS başvuru tarihleri haberimizde sizlerle. DGS hakkında merak ettiğiniz her şeye bu haber üzerinden ulaşabilirsiniz.

DGS adayları başvuru tarihlerini merak etmeye başladı. Ön lisans veya açık öğretim mezun olanlar bu programa girebilecek. ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan sınav başvuruları ne zaman yapılacak? DGS hakkında merak ettiğiniz her şeye bu haber üzerinden ulaşabilirsiniz.

DGS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuru işlemleri, 13 – 21 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılacak. DGS başvuruları ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden alınacak.

Lisans programlarına dikey geçiş için başvuracak adaylarda, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olmuş olma şartı aranır. O yıl son sınıfta olup da staj dışındaki bütün mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olan adaylar da başvuruda bulunabilmektedirler. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları ile aynı koşullarda yurt dışından mezun olup denklik belgesi kabul edilen adaylar da Dikey Geçiş Sınavı DGS’ye başvurabilmektedirler. DGS başvuruları elektronik ortamda veya bizzat ÖSYM bürolarından da yapılabilmektedir. Adayların izleyeceği yollar ÖSYM tarafından her yıl açıklanan kılavuzda ayrıntılı olarak yer almaktadır.

<p>İşgalci Ermenistan'ın Başbakanı Nikol Paşinyan'ın Türkiye'yi şikayet etmediği bir Hindistan kalmı

Türkiye'yi şikayet etmediği bir Hindistan kalmıştı! Paşinyan'dan 'ateşkesi biz bozmadık' yalanı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

''Dünyanın en büyük insan zinciri'' İstanbul'dan geçiyor

Boyalı Dağı doğal güzelliği ile ziyaretçilerini büyülüyor