• $ 6,0835
  • € 6,8198
  • 251.269
  • 86.072
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Sözleşmeli öğretmen başvurusu MEBBİS giriş ekranı

Sözleşmeli öğretmen, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından getirilmiş bir sistemdir. Devlet kadrolarının kontrol altına alınmaya çalışılması ve sürekli olarak öğretmenleri dinamik ve yenilikçi tutmaya çalışan sistemdir. Sözleşmeli öğretmen olarak görev alan kişiler görev süresince öğretmen performans puanı için sürekli olarak çalışmakta ve kendini geliştirmeye çalışmak zorundadır.

20 bin öğretmen ataması için MEB düğmeye bastı.  Sözleşmeli öğretmen ön başvuruları bugün başlıyor, son başvuru günü ise 23 Kasım olacak. Daha önce MEB'in açıkladığı boş kontenjan ve atama takvimine göre puan yapacak öğretmen adayların başvurularını elektronik ortamda http://mebbis.meb.gov.tr adresinden yapacak. Peki sözleşmeli öğretmenlik ön başvurusu nasıl yapılır, sözlü sınav ne zaman, sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Ön başvuru, sınav merkezlerinin ilanı ve sınav merkezi tercihlerinin alınması 19-23 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.

3 Aralık'ta sınav merkezleri ilan edilecek, 10 Aralık ile 31 Aralık tarihleri arasında ise sözlü sınavlar yapılacak. 15 Ocak 2019'da sözlü sınav sonuçlarını ilan edecek MEB, 28 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında ise adayların tercihlerini alacak. Bakanlık 20 bin sözleşmeli öğretmenin atamalarını ise 7 Şubat 2019'da yapacak. Sözleşmeli öğretmenler, kadrolu öğretmenlerin yaptığı gibi; Kadrolu öğretmenler hangi yetkilere sahipse, sözleşmeli öğretmenler de aynı yetkilere sahiptirler,, Yetkili oldukları dersi anlatıp öğrencilerin öğrenme düzeylerini ölçecek sınavlar yaparlar.  MEBBİS'E mebbis.meb.gov.tr üzerinden giriş yapmaktır. Eğer şifreniz yoksa önce talep formu doldurmanız gerekir. Şifre ve kullanıcı adınız varsa MEBBİS modüllerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ancak Mebbis şifre ve kullanıcı adınız yoksa aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekir. Milli Eğitim Bakanlığı'nın çevrimiçi olarak internet üzerinden sunduğu hizmetlerin araştırma, geliştirme ve hizmete sunulması işlemleri MEBBİS'te MEBBİS Modüller üzerinden gerçekleştirili

MEBBİS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ÖN BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

MEB GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ


BAŞVURU TARİHLERİ

Ön başvuru, sınav merkezlerinin ilanı ve sınav merkezi tercihlerinin alınması 19-23 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. 3 Aralık'ta sınav merkezleri ilan edilecek, 10 Aralık ile 31 Aralık tarihleri arasında ise sözlü sınavlar yapılacak. 15 Ocak 2019'da sözlü sınav sonuçlarını ilan edecek MEB, 28 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında ise adayların tercihlerini alacak. Bakanlık 20 bin sözleşmeli öğretmenin atamalarını ise 7 Şubat 2019'da yapacak.

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Hafta sonu geldiğinde mutluluktan çıldıranlar aramızda mı?

´Hafta Sonu Geldi´ Sireni

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Dört ülke Şahi209 için teklifte bulundu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları