• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
30 Nisan 2021 Cuma 10:00 | Son Güncelleme:

20 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak? 20 bin öğretmen alımı sözlü sınav ne zaman?

20 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak" 20 bin öğretmen alımı sözlü sınav ne zaman"

20 bin öğretmen ataması için süreç devam ediyor. Ön başvuru işlemlerini 26 Mart'a kadar tamamlayan adaylar mülakat yerlerinin açıklanacağı tarihi büyük bir heyecanla bekliyorlar. MEB 20 bin öğretmen atama takvimine göre, adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezlerinin ilanı 3 Mayıs'ta yapılacak. Peki, 20 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak? 20 bin öğretmen alımı sözlü sınav ne zaman? İşte tüm detaylar...

MEB'in 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığının (MEB), 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için ön başvurular ve sözlü sınav merkezi tercihleri 26 Mart'a kadar yapıldı. Şimdi gözler sözlü sınavlara çevrildi. 20 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak? 20 bin öğretmen alımı sözlü sınav ne zaman? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu. İşte tüm merak edilenler...

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI SÖZLÜ SINAV NE ZAMAN?

Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezlerinin ilanı 3 Mayıs'ta gerçekleştirilecek. Sözlü sınavlar 17 Mayıs-6 Haziran'da yapılacak, sonuçlar ise 8 Temmuz'da açıklanacak. Sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar 12-16 Temmuz tarihleri arasında alınacak ve 2 Ağustos'ta sonuçlandırılacak.

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN YAPILACAK?

20 bin öğretmen atama tercihleri 1-6 Eylül'de alınacak, sonuçları ise 8 Eylül'de duyurulacak.

BAKAN SELÇUK: '20 BİN ÖĞRETMEN ATANACAK'

Canlı yayında eğitim öğretim gündemi ile ilgili açıklamalar yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk şunları ifade etti;

Daha çok atama olması, daha çok meslektaşımızla beraber olmak, elbette hepimizin arzusu. AK Parti döneminde de hep 40 bin ve üzerinde atamalar yapıldı. Bu sene için salgından kaynaklanan bir takım sorunlar ve bütçe olanakları ile ilgili bazı problemler, bütün bunlardan dolayı 20 bin kısıtı geldi, ama her zaman bizim işimiz, koşturmacamız bunun artması ile taleplerde bulunmak, görüşmeler yapmak.

Bizim işimiz bu. Biz öğretmenlerimiz adına bu işin takipçisiyiz tabii ki. Her birinin umuda, işe ihtiyacı var. 'Verin bizim öğrencilerimizi' diyorlar. Bu ne kadar güzel bir duygu ve talep. Bu konuda da bizim elimizden geleni fazlasıyla yapmamız gerekiyor ve bunun için çok uğraşıyoruz. İmkanlar ölçüsünde yeni fırsatlar doğduğunda tabii ki olur, niye olmasın. Ama şu anda 20 bin ile kısıtlıyız.

  • 20 bin öğretmen ataması
  • öğretmen ataması ne zaman
  • 20 bin sözleşmeli öğretmen
  • sözleşmeli öğretmenlik atama
  • 20 bin öğretmen atama sınavı
<p>Bedir Acar: </p><p>'Kur'an'da iki yerde geçen ve Hz. Ya'kūb'un ikinci adı veya lakabı olan İ

Vicdan öldüğünde geriye ne kalır?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı

İşgalci İsrail, içlerinde hamile bir kadınında bulunduğu ailenin tüm fertlerini öldürdü

Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdeniz'de faciayı önledi