• $7,8329
  • €9,2954
  • 483.87
  • 1217.11
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
28 Haziran 2020 Pazar 09:16 | Son Güncelleme:

AYT saat kaçta başlıyor? AYT'de en erken kaçta çıkılabilecek?

AYT saat kaçta başlıyor" AYT'de en erken kaçta çıkılabilecek"

YKS sınavının 2. oturumu olan AYT 28 Haziran 2020 Pazar günü gerçekleşecek. Sınava katılacak olan adaylar aramalarını hızlandırdı. Bugünkü TYT sınavını geride bırakan milyonlarca aday AYT'nin kaçta başlayacağını, kaç dakika süreceğini ve sınavdan en erken kaçta çıkılabileceğini öğrenmek istiyor. AYT ile ilgili merak edilen detaylar ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzda yer alıyor.

YKS sınav heyecanı devam ediyor. TYT oturumunu tamamlayan adaylar gözlerini AYT sınavına çevirdi. YKS'nin 2. oturumu AYT yarın yapılacak. AYT sınavına katılacak adaylar sınav ile ilgili aramalar yapmaya başladı. Adaylar ve yakınları sınavın saat kaçta başlayacağını, kaç dakika süreceğini ve sınavdan en erken kaçta çıkılabileceğini öğrenmek istiyor. Merak edilen detayları sizler için derledik.

YKS soruları zor muydu, kolay mıydı? YKS soruları nasıldı?

AYT KAÇTA BAŞLAYACAK?

AYT, 28 Haziran 2020 Pazar günü yapılacaktır. Sınav, 10.15’te başlayacak ve 180 dakika sürecektir. Sınav, 13:15'te sona erecektir.

2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) için adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

180 DAKİKA KAÇ SAAT YAPAR?

180 dakika, 3 saate denk geliyor. Bu yıl, AYT sınavı 3 saat sürecek.

AYT'DE EN ERKEN KAÇTA ÇIKILABİLİR?

AYT’de sınav süresinin ilk 135 dakikası, tamamlanmadan ve sınavın son 15 dakikası içinde sınav salonunu terk etmeleri, sınav sırasında kısa bir süre için bile olsa (tuvalete gitmek dâhil) sınav salonundan çıkmaları yasaktır. Bu durumdaki adaylara kesinlikle izin verilmeyecektir.

YDT kaç saat, kaç dakika sürecek? YDT'den en erken saat kaçta çıkılabilir?

Sınav evrakı dağıtıldıktan sonra sınav salonundan her ne sebeple olursa olsun çıkan aday tekrar sınav salonuna alınmayacak ve yukarıda belirtilen süreler tamamlanıncaya kadar sınav binasında bekletilecektir. Yukarıda belirtilen süreler tamamlanmadan sınav binasından ayrılan adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.

AYT’de adaylara, Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1, Sosyal Bilimler-2, Matematik ile Fen Bilimleri testlerinden oluşan bir kitapçık verilecektir. AYT’de adaylar, hesaplanmasını istedikleri puan türü için gereken testleri cevaplayacaklardır. SAY, SÖZ ve EA puan türlerinin hepsinin hesaplanmasını isteyen adaylar, sınav süresince tüm testleri cevaplayabileceklerdir.

<p>Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, 'Türk Savunma Sanayiimiz ürettiği yerli platformlarla havad

Savunma Sanayii Başkanı Demir'den heyecanlandıran görüntüler: Her şey vatan için

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Atılan çöpler nehir debisi düşünce ortaya çıktı

Pakistan'da 4 katlı bir binada patlama meydana geldi! Patlama sonucu 5 kişi öldü, 20 kişi yaralandı