• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
07 Ocak 2021 Perşembe 10:11 | Son Güncelleme:

15 tatil ne zaman başlıyor? Yarıyıl tatili 2021 kaç gün kaldı?

15 tatil ne zaman başlıyor" Yarıyıl tatili 2021 kaç gün kaldı"

Yarıyıl tatilinin heyecan ile bekleyen öğrenciler, 15 tatil ne zaman başlıyor? Yarıyıl tatili 2021 kaç gün kaldı? sorularına yanıt arıyor. Geçen yıl mart ayıyla başlayan çevrim içi dersler koronavirüs salgınına nedeniyle devam ediyor. Öğrenciler derslerini elektronik ortamda veya TRT EBA üzerinden işliyor. Milli Eğitim Bakanlığı geçen hafta 15 tatil sürecinin beklenenden daha uzun olacağını açıklamıştı.

15 tatil konusu sık sık gündemde yer alıyor. Bu dönem uzaktan eğitimi süreci ile devam eden derslerin sonuna gelindi. Koronavirüs salgını sonrası dersler EBA canlı olarak internet üzerinden öğrencilerin erişimine açıldı. 15 tatil ne zaman, kaç gün kaldı? Yarıyıl tatili 2021 kaç hafta sürecek? İşte MEB tarafından gelen açıklama...

15 TATİL NE ZAMAN, KAÇ GÜN KALDI?

Milli Eğitim Bakanlığı sömestr tatili için kararını kamuoyuna geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. 15 tatil olarak da bilinen yarıyıl tatili için gün sayan öğrenciler, sömestr tatilini bu yıl önceki senelere göre biraz daha fazla yapacak. Koronavirüs tedbirleri dolayısıyla uzaktan eğitim süreci eğitim almaya devam eden öğrenciler, sömestr tatili kapsamında toplam 24 gün okuldan uzak olacak.

SÖMESTR TATİLİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak yarı yıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklendi. 2020 - 2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacak.

SINAVLAR NASIL OLACAK?

Daha önce yapılan açıklama ilkokullar hariç, ortaokul ve lise düzeyi sınıflar için yüz yüze sınav yapılacağı bildirilmişti. Yapılan açıklamada "İlkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları, ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecektir. Ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir (1) yazılı/uygulama puanları ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacaktır. Sınav notu bulunmayan şubelerin sınavları, okul ortamında ve sosyal mesafe/hijyen tedbirlerine uygun olarak seyreltilmiş gruplar hâlinde gerçekleştirilecektir." denilmişti.

Ancak öğrencilerin yoğun talebi ve salgının seyri üzerine bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan son dakika açıklaması yapıldı. Yüz yüze sınavların yapılmayacağı açıklandı.

<p>Türk savunma sanayisi şirketi HAVELSAN kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer risklerin tespi

İHA'lara 'milli' dokunuş: Kimyasal riskleri de tespit edecek

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Fenerbahçe'nin ardından Galatasaray... Beşiktaş'ta yüzler gülüyor

Haftanın yalanları