• $9,2879
  • €10,7736
  • 527.244
  • 1413.17
15 Ekim 2021 Cuma 08:54 | Son Güncelleme:

YKS 3. tercih sonuçları ne zaman açıklanır? YKS 2. ek yerleştirme kayıtları ne zaman yapılacak?

YKS 3. tercih sonuçları ne zaman açıklanır" YKS 2. ek yerleştirme kayıtları ne zaman yapılacak"

140 barajla yapılan tercihlerin sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ve kayıtların ne zaman başlayacağı merak ediliyor. 140 puanla 2. ek tercih dönemi dün başladı. Adaylar 14-18 Ekim 2021 tarihleri arasında tercihlerini yapabilecek. TYT puanı 140 ve üzeri olan adaylar, Tablo 3'te yer alan ön lisans programlarını tercihleri arasında gösterebileceklerdir. İlgili AYT/YDT puanı 170 ve üzeri olan adaylar, Tablo 4'teki yükseköğretim programlarını tercihleri arasında gösterebileceklerdir. Peki, 3. yerleştirme tercih sonuçları ne zaman açıklanır? YKS 2. ek yerleştirme kayıtları ne zaman yapılacak?

Binlerce adayın heyecanla beklediği 140 barajla tercih dönemi dün başladı. Adaylar, 2021-YKS İkinci Ek Yerleştirme tercihlerini, 14-18 Ekim 2021 tarihleri arasında T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından bireysel olarak kendileri yapacaklardır. Peki, 3. yerleştirme tercih sonuçları ne zaman açıklanır? YKS 2. ek yerleştirme kayıtları ne zaman yapılacak?

140 BARAJLA TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

140 barajla tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz belli değil. Tercih dönemi bittikten sonraki hafta içinde sonuçların açıklanması bekleniyor.

Yerleştirmede adaylar, yükseköğretim programlarına, ilgili yerleştirme puanları ile varsa ek puanları, yükseköğretim programları ile ilgili tercihleri ve bu programların kontenjan ve koşulları göz önünde tutularak ÖSYM'ce yerleştirilir.

YKS 2. ek tercih kılavuzu yayınlandı! YKS 140 puanla tercih kılavuzu sizlerle...

Tablo 6A ve 6B ortaöğretimdeki alanlar ile aynı alanda olduğu kabul edilen lisans programlarını; Tablo 6C ise mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarındaki alanların devamı niteliğinde olduğu kabul edilen ve adayların ek puanları ile yerleştirilebilecekleri ön lisans programlarını göstermektedir. Adayların ek puanlarıyla yerleştirilecekleri yükseköğretim programları öğrenebilmeleri için Tablo 6A, 6B.1 ve 6C'de kendi alanlarını bulmaları ve bu alanların altındaki yükseköğretim programlarını incelemeleri gerekmektedir.

İkinci ek yerleştirme işlemine alınan tüm adayların sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr adresinden duyurulacaktır. Yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

YKS 2. EK YERLEŞTİRME KAYITLARI NE ZAMAN?

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 26 Ekim-1 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 26-31 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt tarihleri, adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında da yer alacaktır.

Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur (Elektronik kayıt hariç üniversitelerdeki kayıt işlemleri, resmi iş günlerinde ve çalışma saatlerinde yapılır.). Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer almaktadır.

  • YKS 2. ek yerleştirme kayıtları
  • YKS 2. ek yerleştirme kayıt ne zaman
  • 140 barajla kayıt ne zaman
  • 140 baraj tercih sonuçları
  • 140 baraj tercih sonucu ne zaman açıklanır
<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Çanakkale Boğazı tek yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı

Dünyanın en değerli 100 markası belli oldu!

Temizlik işçileri greve gitti sokaklar çöp yığınları ile doldu