• $8,658
  • €10,1795
  • 488.028
  • 1419.43
8 Haziran 2021 Salı 09:06 | Son Güncelleme:

Üniversitelerde yüz yüze eğitim olacak mı? 13 Eylül'de üniversiteler açılıyor mu?

Üniversitelerde yüz yüze eğitim olacak mı" 13 Eylül'de üniversiteler açılıyor mu"

2021-2022 eğitim öğretim döneminde üniversitelerin ne zaman açılacağı belli oldu. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversitelerin açılacağı tarihi duyurdu. Peki, 13 Eylül'de üniversiteler açılıyor mu? Üniversitelerde yüz yüze eğitim olacak mı?

Milyonlarca üniversite öğrencisini yakından ilgilendiren haber Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. 31 Mayıs'ta gerçekleşen kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversitelerin açılış tarihini duyurdu. Peki, 13 Eylül'de üniversiteler açılıyor mu? Üniversitelerde yüz yüze eğitim olacak mı?

ÜNİVERSİTELER 13 EYLÜL'DE AÇILACAK MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2021-2022 eğitim öğretim döneminde üniversitelerin 13 Eylül'de açılacağını bildirdi.

ÜNİVERSİTELERDE YÜZ YÜZE EĞİTİM OLACAK MI?

Üniversitelerde yüz yüze eğitim ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Açıklamanın gelmesi halinde haberimiz içerisine eklenecektir.

ükseköğretim Kurulu'ndan, Sağlık Bakanlığı'na gönderilen yazıda örgün öğretimde okuyan öğrencilerin bu yılın eylül ayına kadar aşılanmaları talep edildi.

YÖK'ün yazısında şunlar kaydedildi:

"Ülkenin kalkınma hedeflerine ulaşmasında önemli bir yeri olan yükseköğretim sistemimizde eğitim ve öğretim faaliyetlerinin bütünüyle normalleşmeye geçilerek sürdürülmesi, yükseköğretim kurumlarımızda yüz yüze verilen örgün eğitim ve öğretim faaliyetlerinin 2021-2022 eğitim döneminde başlatılabilmesi ve sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesini temin için yükseköğretim kurumlarında görev yapan akademik ve idari personel ile örgün eğitimde okuyan öğrencilerimizin de öncelikli aşılama programına dahil edilmesi önem taşımaktadır. Aksi takdirde özellikle başta sağlık olmak üzere uygulamalı eğitim alanlarından mezun olacakların meslek icralarında telafisi mümkün olmayan sonuçlar üretmesi kuvvetle muhtemeldir.

Buna göre, yükseköğretim kurumlarındaki akademik ve idari kadrolardaki personeli ile örgün öğretimde okuyan öğrencilerimizin 2021 Eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanması hususunda gereğini önemle arz ederim."

YKS sınav yerleri açıklandı mı? 2021 üniversite sınavı ne zaman?

Açıköretim yaz okulu kayıt tarihleri 2021! Yaz okulu açan üniversiteler hangileri?

  • üniversiteler açılacak mı
  • üniversiteler ne zaman açılacak
  • 13 eylülde üniversiteler açılacak mı
  • üniversitelerde yüz yüze eğitim
  • üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman
<p>Antalya'da iş arkadaşını bıçakla rehin alıp yaralayan garson gözaltına alındı. </p>

Boğazına bıçak dayayarak rehin aldı

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, geleneksel sporlar tesisinin açılışını yaptı

Galatasaray Kulübünde yeni kurulan kadın futbol takımı tanıtıldı

Bingöl'de 284 kilo 200 gram esrar ele geçirildi