• $7,9701
  • €9,4633
  • 487.203
  • 1190.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
11 Ekim 2020 Pazar 07:49 | Son Güncelleme:

12 Ekim'de hangi okullar açılacak? Pazartesi günü kaçıncı sınıflar okula gidecek?

12 Ekim'de hangi okullar açılacak" Pazartesi günü kaçıncı sınıflar okula gidecek"

12 Ekim'de okula başlayacak olan sınıflar belli oldu. Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim sistemiyle yürütülen dersler için kademeli ve seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitime başlanıyor. Okullarda yüz yüze eğitim kapsamı ise 12 Ekim Pazartesi itibarıyla genişletiliyor. Pazartesi günü okula gidecek olan sınıflar duyuruldu.

12 Ekim'de açılacak olan okullar ve sınıf düzeyleri Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından bildirildi. Birinci sınıflar ve anaokulu öğrencileri geçtiğimiz haftalarda yüz yüze eğitime geçiş yapmıştı. Bu kapsamda haftanın iki günü okula gidecek olan sınıfların kapsamı genişletildi. Pazartesi günü bazı sınıflar da okula gidecek.

12 EKİM PAZARTESİ GÜNÜ KAÇINCI SINIFLAR OKULA GİDECEK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?" sorusuna açıklı getirdi. Erdoğan yaptığı açıklamada: "2, 3, 4, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar çerçevesinde başlatıyoruz. İlk etapta 500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz süreci başlattık. Önümüzdeki haftadan itibaren dağıtmaya başlıyoruz" dedi. Buna göre 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıflar yüz yüze eğitime başlayacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da 12 Ekim'de okula gidecek olan sınıf grupları ile ilgili şöyle bir açıklama yaptı:

"12 Ekim Pazartesi, tüm ilkokulları, köy okullarını, 8. ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocuklarımızın okullarını açıyoruz."

OKULLAR NASIL AÇILACAK?

Öğrenciler haftanın 2 günü okulda olacak. Sınıf mevcudu gruplara ayrılarak azaltılacak. Çocukların okulda kalma süreleri de azaltılacak. Tüm sınıf düzeyleri ve okul kademeleri için ayrıntılar bu hafta içi paylaşılacak.

Veli rızası kapsamında isteyenler gönderecek, istemeyenlere esneklik sayılacak. Öğrenciler devamsız sayılmayacak. Öğrencinin uzaktan eğitimle eğitime devam etmesi gerekiyor.

Köy okullarında ilkokul ve ortaokul olmak üzere tüm sınıfları açılıyor. Öğrenci sayısına bakılmaksızın köylerdeki okullar açık kalacak. Koşullara uygun olmayan okullarda yüz yüze eğitim yapılmayacak.

Uzaktan eğitim, yüz yüze eğitim ile devam edecek. TRT ve EBA TV'de ki tüm yayınlar günde 3 kez tekrar ediliyor.

EBA'da ders anlatımları ve diğer bölümler de öğrencilerin hizmetinde olmaya devam edecek.

<p>Gaziantep'in, kış aylarının damak lezzetlerinden olan 'mıcırık aşı' sofralarda yerini almaya başl

Patlıcan yemeklerinde doyumsuz lezzet: Mıcırık aşı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Ankara'da asayiş uygulaması! 750 polisin katıldı