• $8,7694
 • €10,4222
 • 498.746
 • 1391.06
25 Mayıs 2021 Salı 11:54 | Son Güncelleme:

1 Haziran'da okullar açılacak mı? Yüz yüze eğitim tarihi belli oldu mu? Bakan Selçuk açıkladı!

1 Haziran'da okullar açılacak mı" Yüz yüze eğitim tarihi belli oldu mu" Bakan Selçuk açıkladı!

Okulların açılış tarihi hem öğrenciler hem de velilerin ilgi ile takip ettiği konulardan oluyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk dün akşam 24 TV'de "Esra Elönü ile Arafta Sorular" programına konuk oldu. Peki, 1 Haziran'da okullar açılır mı? Okullar ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim tarihi belli oldu mu?

Koronavirüs salgını sürecinde okulların akıbeti sık sık gündemde yer alan başlıklardan oluyor. Kademeli normalleşme süreci 1 Haziran itibarıyla sona ermesiyle beraber 1 Haziran'da okullar açılacak mı? Yüz yüze eğitim tarihi belli oldu mu? soruları yoğun araştırılan konulardan oldu.

1 HAZİRAN'DA OKULLAR AÇILIR MI?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Bakan Selçuk açıklamasında; 'Bizim çocuklarımızı ve öğretmenlerimizi tehlikeye atmaya hakkımız yok. Önce sağlık' dedi.

1 Haziran'dan sonra okulların durumu ise vakaların azalma oranına göre öncelik sırasında değerlendirilmesi bekleniyor.

Bu sene öğretmen ek ataması yapılacak mı, kontenjan ne kadar açılacak? Öğretmen ek atama 2021 ne zaman olacak?

SON AÇIKLAMALAR NASILDI?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamada şu şekildeydi: "Ülkemiz genelinde Kovid-19 salgın tedbirleri çerçevesindeki kademeli normalleşme kapsamında 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren okul öncesi eğitim kurumları, özel gereksinimli öğrencilerimizin özel eğitim okul ve sınıfları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile 8 ve 12'nci sınıfların destekleme ve yetiştirme kursları/takviye kurslarında yüz yüze eğitime geçilecektir. Diğer kademelerdeki resmî ve özel, örgün ve yaygın tüm eğitim ve öğretim kurumlarında 1 Haziran Salı gününe kadar uzaktan eğitime devam edilecektir. " denildi.

Ayrıca MEB, "Resmî ve özel tüm okul öncesi eğitim kurumları, özel gereksinimli öğrencilerimizin özel eğitim okul ve sınıfları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile 8 ve 12. sınıf öğrencilerinin destekleme ve yetiştirme kursları/takviye kurslarında 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu"ndaki koşullara uyulması şartıyla yüz yüze eğitime başlanabilecektir. Bu kapsamdaki öğrenci, öğretmen ve eğitim çalışanlarımızın salgın kısıtlamalarından etkilenmemesi için gerekli kolaylık, Valiliklerimiz tarafından sağlanacaktır.

1 Haziran Salı gününden itibaren yüz yüze eğitimin devamıyla ilgili karar, bu tarih öncesinde yapılacak durum değerlendirmesinin ardından kamuoyu ile paylaşılacaktır." ifadesinde bulundu.

Lise stajları iptal olacak mı? Lise stajları 2021 yapılacak mı, ertelenecek mi?

 • 1 Haziranda okullar açılacak mı
 • okullar açılıyor mu
 • son dakika okullar açılacak mı
 • meb okullar
 • ziya selçuk okullar açıkacak mı
 • okullar ne zaman açılır
 • yüz yüze eğitim ne zaman
<p>Seri üretim hattından çıkan ilk milli güdümlü füze Atmaca'nın test atışının yapıldığı TCG Kınalıa

Atmacanın test edildiği milli gemide dikkat çeken detay!

Fenerbahçe'nin yeni hocası sonunda belli oluyor

Fenerbahçe tarihi transferi bitiriyor! İmza an meselesi...

Bakan Karaismailoğlu, Dostluk Yolu Şantiyesi'nde incelemelerde bulundu