• $ 6,8205
  • € 7,5201
  • 377.949
  • 105458
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
19 Ocak 2018 Cuma 09:34 | Son Güncelleme:

Zimbabve Muhalefet Lideri Roy Bennett helikopter kazası sonucu hayatını kaybetti

Demokratik Değişim Hareketi (MDC) siyasi partisi ve bazı yetkililer, ABD’nin New Mexico eyaletinin kuzeyinde meydana gelen bir helikopter kazası sonucu Zimbabve’nin yurtdışında yaşayan muhalefet lideri Roy Bennett ve beraberindeki 4 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Şark'ul Avsat'ın haberine göre New Mexico polisi yaptığı açıklamada, Huawei tarz helikopterin bir önceki gece Raton ilçesi yakınlarında düştüğünü belirtti. Meydana gelen kaza sonucu, Roy Bennett (60), eşi Heather Bennett (55), Jamie Coleman Dodd (57), Charles Ryland Burnett (61) ve Paul Cobb (67) hayatını kaybetti.

Bennett, Zimbabve’nin önemli siyasi isimlerinden biriydi. Devlet Başkanı Mugabe dönemi boyunca hapsedildi. MDC partisi yaptığı açıklamada, “Roy, Zimbabve’de demokratik değişim için güçlü ve özel bir savaşçıydı. Beyaz olmasına rağmen, Bennett siyahi Zimbabvelerin hakları için mücadele etti. Ona Zimbabvelilerin kullandığı dil olan Shonaca’da ‘bizden biri’ anlamına gelen ‘Pachedu’ ismi verilmişti” ifadelerine yer verildi.

ABD Ulusal Ulaştırma Güvenliği Konseyi, olayı araştırdığını bildirdi.


İstanbul'un köprüleri Azerbaycan bayrağının renklerini aldı

İstanbul'un köprüleri Azerbaycan bayrağının renklerini aldı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Sinan Özen: Kızım için kritik süreç devam ediyor, dua edin!

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları