• $8,142
  • €9,7176
  • 452.722
  • 1375.91
28 Haziran 2018 Perşembe 09:45 | Son Güncelleme:

Yunanistan Başbakanı Çipras, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan övgüyle bahsetti

Yunanistan Başbakanı Çipras, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan övgüyle bahsetti

Yunanistan Başbakanı Çipras, katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Avrupa siyasetinde çok önemli bir aktör olduğuna inandığını söyleyerek, 'Erdoğan çok tecrübeli bir siyasi karakter, çok önemli biri ama bazen ne yapacağı belli olmuyor.' yorumunda bulundu.

Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras, bir gazetecinin kendisine yönelttiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili soruya, "Erdoğan'ın Avrupa siyasetinde çok önemli bir aktör olduğuna inanıyorum." diyerek cevap verdi.

Bloomberg TV'de katıldığı programda kendi ülkesinin gündeminin yanı sıra Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili sorulara da cevap veren Yunanistan Cumhurbaşkanı Çipras, "Erdoğan çok tecrübeli bir siyasi karakter, çok önemli biri ama bazen ne yapacağı belli olmuyor." dedi.

"Bizim için komşularımızla iyi ilişkilerimiz olması ve bazen öngörülemez sonuçlarla başa çıkabilmek önemli" diyen Çipras, "İrlanda ile komşu olabilecek kadar şanslı değiliz. Sınırımızı Türkiye ile paylaşıyoruz. Bu yüzden komşumuzla iyi ilişkiler içinde olmaya çalışıyoruz." sözlerini kullandı.

(Star)

<p>Peki, kod 29 olarak bilinen fedih kodunun kaldırılması ne  anlam ifade ediyor? Çalışma hayatından

Kod 29'un kaldırılması ne anlam ifade ediyor?

Sahur sofranızda bunlar olsun!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başbakanı Dibeybe'yi resmi törenle karşıladı.

Düzce'de denizin bir kısmı kahverengiye dönüştü