• $7,8817
  • €9,3648
  • 462.642
  • 1331.37
19 Kasım 2020 Perşembe 18:06 | Son Güncelleme:

Yeni Zelanda'da polis kıyafetlerine başörtüsü düzenlemesi

Yeni Zelanda'da polis kıyafetlerine başörtüsü düzenlemesi
DHA

Yeni Zelanda polis teşkilatında yapılan bir değişiklikle kıyafet yönetmeliğine başörtüsü de ilave edildi.

Yeni Zelanda'da polis teşkilatında yapılan kıyafet yönetmeliği değişikliğiyle, Müslüman kadın memurların başörtülü bir şekilde teşkilata katılmalarına izin verildi.

DHA'da yer alan habere göre, Yeni Zelanda'da emniyet teşkilatı kıyafet yönetmeliği değişikliğine gitti. Ülke tarihinde ilk kez polis kıyaferindeki yönetmenliğe başörtüsü de ekledi. Böylelikle Müslüman kadın memurların başörtülü bir şekilde teşkilata katılmalarına izin verildi.

"ÇEŞİTLİLİK ÇOK ÖNEMLİ"

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yeni Zelanda emniyet teşkilatı,"Farklı bakış açılarının ve farklı deneyimlerin bizi (şu anda) yaptığımız işte daha iyi seviyeye getirmesinin önemini anlıyoruz. Çeşitli kabiliyetlere, geçmişlere ve deneyim seviyelerine sahip insanlara ihtiyacımız var. Yeni Zelanda toplumlarının ihtiyaçlarına şimdi ve gelecekte etkili bir biçimde hizmet edebilmemiz için çeşitlilik çok önemli." denildi.

ÜLKENİN İLK BAŞÖRTÜLÜ POLİSİ

Fiji asıllı Yeni Zelanda vatandaşı Zeyna Ali'nin artık faaliyetlerine özel olarak tasarlanmış başörtüsü ile devam edeceği kaydedildi.

Yerel medyaya konuşan 30 yaşındaki Zeyna Ali ise Yeni Zelanda'daki cami saldırılarının ardından emniyet teşkilatına katılmaya karar verdiğini söyledi.

<p>ABD'nin New York Valisi Andrew Cuomo, koronavirüs kısıtlamalarına rağmen bir sinagogda binlerce k

ABD'de düzenlenen 7 bin kişilik sinagog düğününe tepki

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Doğanın şaşırtıcı kamuflaj ustaları

Sarıyer'de taksi evin salonuna girdi