• $8,2403
  • €10,0323
  • 485.024
  • 1441.33
02 Şubat 2021 Salı 02:05 | Son Güncelleme:

'Yazın Türkiye'yle üç kere çatışmanın eşiğine geldik'

'Yazın Türkiye'yle üç kere çatışmanın eşiğine geldik'

Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Panagiotopoulos, geçtiğimiz yaz Türkiye ile Yunanistan'ın üç kez silahlı çatışmanın eşiğine geldiğini açıkladı.

Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Panagiotopoulos, Proto Tema gazetesine verdiği demeçte, 2020 yazında Türkiye ile Yunanistan’ın üç kez silahlı çatışmanın eşiğine geldiğini söyledi.

‘TEYAKKUZ HALİNDEYDİK’

Panagiotopoulos, “Yazın aylarca sürekli olarak teyakkuz halinde bulunduk. Ordumuzda üç kez genel seferberlik ilan edildi. Seferberliğin merkezinde donanma filomuz vardı, zira filomuz Doğu Akdeniz’de bulunuyordu ve birçok durumda Türk filosuna yaklaştı. Ancak üslerdeki savaş uçaklarından sınırdaki birliklere kadar tüm silahlı kuvvetlerimiz, her türlü gelişmeye hazırdı” dedi. Bu seferberliğin Türkiye’ye caydırıcılık mesajı gönderebileceğinden ‘tuhaf biçimde emin’ olduklarını anlatan bakan, “Gerilimli anların yanı sıra tansiyonun düştüğü anlar da oldu ancak ordumuz teyakkuzdaydı” dedi. Yunanistan ile ABD’nin savunma işbirliği anlaşmasında değişiklikler yapacağını belirten Panagiotopoulos, anlaşmanın süresinin uzatılmasının da istişare edildiğini söyledi. 

<p>Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Murat Kırık merak edilenleri A

'20'li yaş challenge' akımının perde arkasında ne var?

Ankara'da barajlardaki su miktarı bir ayda yüzde yüz arttı

Çin'in kontrolden çıkan roketi ilk kez görüntülendi

Pençe-Yıldırım operasyonunda PKK'ya ait mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi