• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
23 Haziran 2018 Cumartesi 01:00 | Son Güncelleme:

'Yardım edenleri tutuklarız'

'Yardım edenleri tutuklarız'

İtalya, Akdeniz’de sığınmacıları kurtaran Alman yardım kuruluşlarına ait iki gemiye de İtalyan limanlarına yanaşmaları hâlinde el koyulacağını açıkladı. 

İtalya Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini ve Ulaştırma Bakanı Danilo Toninelli Libya açıklarında 226 sığınmacıyı kurtarayan Alman sivil toplum kuruluşları Mission Lifeline ve Sea-Eye’ı sert bir dille eleştirerek uyardı. Salvini ve Toninelli, iki gemiye İtalya’da bir limana yanaşmaları hâlinde el koyulacağını, çalışanların da tutuklanacağını belirtti. 

AB'DE BÜYÜK KRİZ ÇIKTI

İçişleri Bakanı Matteo Salvini, gemilerin “yasa dışı” biçimde Hollanda bayrağı altında Akdeniz’de bulunduğunu söyledi. Ulaştırma Bakanı Toninelli ise sivil toplum kuruluşlarını 226 sığınmacıyı alarak “uluslararası hukuka aykırı” davranmakla suçladı. Geçtiğimiz günlerde de İtalya, 629 Afrikalı göçmeni taşıyan bir Fransız yardım gemisinin, limanlarına yaklaşmasına izin vermemiş, bu da İtalya ve Fransa arasında krize yol açmıştı. Gemi, göçmenleri kabul eden İspanya’ya 
gitmişti.

Sığınmacı çocukları Pentagon alıyor 

Trump yasa dışı göçmenlerin çocuklarını ebeveynlerinden ayırma politikasından vazgeçmiş olsa da çocukların akıbeti hakkında karmaşa devam ediyor. ABD’li yetkililerin ABD Savunma Bakanlığı’ndan (Pentagon) 20 bin göçmen çocuğa ev sahipliği yapmasını istediği ortaya çıktı.

Time: Trump’ın timsah gözyaşları 

Time dergisi, Trump'ın yeni göçmen politikasının Amerika’nın değerlerine büyük zarar verdiği gerekçesiyle göçmen ailelerin sembolü haline gelen, 2 yaşındaki Honduraslı göçmen kızın fotoğrafını Trump’la birlikte kapak yaptı. Dergi Trump’a ’Ne tür bir ülkeyiz?’ diye sordu. 

<p>Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile görüşmesinde ger

Dendias provokasyon için mi geldi?

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı

Bozuk parayla öyle bir şey yaptı ki görenleri hayrete düşürdü