• $8,6666
  • €10,1654
  • 491.585
  • 1407.46
26 Ağustos 2021 Perşembe 23:34 | Son Güncelleme:

Washington'u karıştıran iddia: ABD yetkilileri Taliban'a Amerikalıların isim listesini verdi mi?

Washington'u karıştıran iddia: ABD yetkilileri Taliban'a Amerikalıların isim listesini verdi mi"
Aksam.com.tr

Kabil'deki ABD'li yetkililerin, Taliban'a Amerikan vatandaşlarının, yeşil kart sahiplerinin ve Afgan müttefiklerinin isim listesini verdiği iddiaları ABD'de infiale sebep oldu.

ABD medyasında Kabil'deki ABD'li yetkililerin, Taliban'a Amerikan vatandaşlarının, yeşil kart sahiplerinin ve Afgan müttefiklerinin havalimanına ve çevresine giriş izni alabilmesi için bir isim listesi verdiği iddia edildi.

Aksam.com.tr'nin aktardığı habere göre, üç ABD kongre yetkilisi Politico adlı haber sitesine konuşarak Taliban'ın ülkenin kontrolünü ele geçirmesinin ardından Afganistan'ın başkentinde meydana gelen kaos nedeniyle on binlerce kişinin Afganistan'dan tahliyesini hızlandırmak için ABD'li yetkililerin, Taliban'a Amerikan vatandaşlarının, yeşil kart sahiplerinin ve Afgan müttefiklerinin yer aldığı bir liste verdiğini belirtti.

Bazı yetkililerin bunun Taliban tarafından "ölüm listesi" olarak kullanılabileceğinin belirtildiği haberde, konunun, hafta başlarında Capitol Hill'de düzenlenen gizli bir brifing sırasında ortaya çıktığı yazıldı.

<p>FETÖ'nün kurguladığı tuzak bir kez  daha kendi ayağına dolandı. Türkiye'den talep ettikleri 126 m

FETÖ'ye ABD'den dev darbe

Bodrum'un suyunu karşılayan Mumcular Barajı yüzde 10'luk seviyenin altına düştü

İETT tarihinin aynı hatta çalışan ilk şoför çifti

Van Gölü'nde binlerce yıllık mikrobiyalitler görüntülendi