• $8,3465
  • €9,6728
  • 504.287
  • 1112.37
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
30 Ocak 2020 Perşembe 16:55 | Son Güncelleme:

Virüs darbesi dev şirketleri de vurdu! Kepenk kapatıyor

Virüs darbesi dev şirketleri de vurdu! Kepenk kapatıyor

Çin’deki koronavirüs salgını nedeniyle dünyaca ünlü dev şirketlerden, ülkedeki faaliyetlerini geçici olarak durdurma ya da kısıtlama kararları geliyor. Son olarak ünlü mobilya mağazası IKEA, Çin’de bulunan 14 mağazasını geçici olarak kapatma kararı aldığını duyurdu.

İsveç merkezli uluslararası mobilya mağazası IKEA tarafından yapılan açıklamada, Çin'deki 14 mağazasını kapatma kararı aldıklarını belirterek, gerekçe olarak 132 kişinin ölümüne neden olan korona virüsünün sürekli yayılması gösterildi.

ÇALIŞANLARIN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ

IKEA Mobilya Mağazaları Basın Sözcüsü Jon Egerlid "Müşterilerimizin ve çalışanların sağlığı ve güvenliği IKEA’da her zaman en önemli önceliktir. Çin hükümeti virüsün yayılmasını etkili bir şekilde kontrol altına alana kadar 29 Ocak’tan itibaren Çin’deki mağazalarımızın 14 tanesi geçici olarak kapanacaktır" dedi. Egerlid, "IKEA çalışanlarının şimdilik evde kalmasına izin verildi. Maaşlarını tam gününde alacaklar" ifadelerini kullandı.

RİSKLER AZALTILACAK

Öte yandan Genel Müdürlük tarafından çalışan personelin kendilerini koruması ve enfekte olma riskinin azaltılması için neler yapabilecekleri konusunda sürekli bilgilendirildiği belirtildi.

BİR BİR DÜKKAN KAPATIYORLAR

ABD merkezli kahve zinciri Starbucks, Çin'deki yaklaşık 4300 şubesinden yarısını geçici olarak kapatma kararı almıştı. Facebook ise çalışanlarının Çin’e gidişine kısıtlama getirerek, sadece özel izinle bu ülkeye gidişe onay vereceğini duyurmuştu. Teknoloji devi Apple da bu ülkedeki mağazalarının bir kısmını kapatma kararı almışı.

(İHA)

Editör: Eda Cabul <a href='#0' class=''>eda.cabul@turkmedya.com.tr</a>

ABD'de seçimleri Trump mı kazanacak, Biden mı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Bakan Koca, İstanbul'da Türk Konseyi Sağlık Bilim Kurulu Toplantısı'nın açılışına katıldı.

Boğa dolunayı olumsuz etkileyebilir! 31 Ekim günlük burç yorumları