• $8,0798
  • €9,6903
  • 461.257
  • 1405.93
20 Şubat 2019 Çarşamba 15:25 | Son Güncelleme:

Venezuela olası ABD hava saldırısına karşı füzelerini aktifleştirdi

Venezuela olası ABD hava saldırısına karşı füzelerini aktifleştirdi

İsrail merkezli ImageSat şirketi Venezuela'nın Rusya'dan aldığı orta irtifa BUK-M2 hava savunma füzelerinin test edildiğini ve S-300'lerin aktif hale getirildiğinin görüntülerini paylaştı.

TM Dijital Haber Merkezi

İsrail merkezli uydu görüntüleri analiz şirketi olan ImageSat International (iSi), Venezuela'nın Rusya'dan aldığı orta irtifa karadan havaya fırlatılan hava araçlarını düşürmek amaçlı füzeler olan BUK-M2 hava savunma sisteminin test edildiğini, olası bir ABD hava saldırısına karşı S-300'lerin aktif hale getirildiğinin uydudan alınmış görüntülerini paylaştı.

ImageSat Venezuela'nın S-300 hava savunma sistemlerinin aktif hale getirildiğinin görüntülerini ilk olarak 8 Şubat'ta paylaşmıştı. Yeni yayınlanan uydu görüntülerinde ise S-300'lerin halen Venezuela'daki Capitan Manuel Rios havaalanında bulunduğu görülüyor. ImageSat S-300’lerin halen aktif olduğunu iddia ediyor.

20 Şubat tarihli Venezuela'daki Capitan Manuel Rios havaalanında S-300'lerin aktif olduğunu gösteren İmageSat görüntüsü

ImageSat, "Her ne kadar bu faaliyet mevcut stratejik bağlamda ve bölgesel tansiyonda rutin bir tatbikat olarak düşünülebilse de, bu tür bir faaliyet Venezuela Hava Savunma Sistemlerinin operasyon seviyesini artıracaktır." dedi.

8 Şubat tarihli Venezuela'daki Capitan Manuel Rios havaalanında S-300'lerin aktif olduğunu gösteren İmageSat görüntüsü

ImageSat, daha önce Esed rejimine teslim edilen Rus S-300 uzun menzilli karadan havaya füze sistemlerinin Masyaf kentinde aktif hale getirildiğini, ayrıca Rusya’nın, Ukrayna'nın güneydoğu sınırına nükleer kapasiteli İskender füzeleri yerleştirdiğini de uydu görüntüleri ile deşifre etmişti.

Rusya'nın yaklaşık 500 kilometre menzili olan nükleer kapasiteli İskender füzelerini Ukrayna'nın güneydoğu sınırına yakın Krasnodar şehrine yerleştirdiği ve füzelerin fırlatılmaya hazır bir konumda bekletildiği İmage Sat uydu görüntüsü

<p>İrlandalı şair ve düzyazı yazarı James Clarence Mangan hem Osmanlı Divan şiirlerini çevirmiş hem

Türkiye aşığı İrlandalı şair: Mangan

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC'de

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Nisan 2021)

Ayasofya-i Kebir Camisi'nde ramazanın ilk cuması Kovid-19 önlemleriyle kılındı