• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
31 Ağustos 2012 Cuma 03:36 | Son Güncelleme:

Ünlü aktör Cumhuriyetçi adayı destekliyor

Ünlü aktör Cumhuriyetçi adayı destekliyor

Hollywood'un ünlü ve yaşlı yıldızı Clint Eastwood, Mitt Romney'i başkan adayı ilan eden Cumhuriyetçi Parti'nin ulusal kurultayında sahneye çıktı ve Romney'e destek verdi.

Eastwood, ''stand-up şov'' tarzında yaptığı 10 dakikalık sunumunda, ABD Başkanı Barack Obama'yı simgeleyen boş bir sandalyeyle hayali sohbet etti.

''Bugün yanımda Sayın Obama var ve kendisine bazı sorular soracağım'' diyerek, yanındaki boş sandalyeye dönen Eastwood, ''Sayın Başkan, başkanlık seçimleri için yarışırken verdiğiniz sözlere n'oldu? İnsanlara ne söylüyorsunuz?'' diye sordu.

''Hayali Obama'yı'' Afganistan, Guantanamo ve işsizlik sorunu gibi konularla alakalı eleştiriler yönelterek sıkıştıran Eastwood, sandalyeyle diyaloğunun bir yerinde, Obama sanki kendisine ''kapa çeneni'' demiş gibi yaptı ve ''Ne demek çeneni kapa. Çenemi kapatmayacağım, bu benim sıram'' ifadesini kullandı.

Eastwood, hatta bir ara daha da ileri gidip, yine sandalyeye dönerek, ''Ne? Sayın Romney'ye ne dememi istiyorsunuz. Bunu ona söyleyemem. Siz kesinlikle delisiniz. (ABD Başkan Yardımcısı Joe) Biden kadar kötü oluyorsunuz'' dedi.

Obama ilk seçildiğinde bunu kendisinin de olumlu karşıladığını, ''Bunun büyük bir şey olduğunu düşündüm. Herkes ağlıyordu. Oprah ağlıyordu, ben bile ağlıyordum'' sözleriyle esprili biçimde dile getiren Eastwood, ''Ama, bu ülkede 23 milyon işsiz olduğunu öğrendiğimden beri bu kadar çok ağlamadım, çünkü bu bir utanç vesilesi, ulusal bir utanç ve bu yönetim bunu iyileştirmek için yeteri kadarını yapmadı'' diye konuştu.

''Eğer birisi işini yapmıyorsa, onun görevine son vermeliyiz'' sözleri izleyicilerden yoğun alkış alan Eastwood'ın, bu sözleri söyledikten sonra boğaz kesme işareti yapması dikkati çekti.

Eastwood, Obama'nın avukatlık geçmişine de sataşarak, ''Zaten avukatların ABD Başkanı olması fikrini hiçbir zaman iyi bulmamışımdır'' ifadesini kullandı. Eastwood, Romney'nin ise iş dünyası deneyimine atıfta bulunarak, ''Ama belki de şimdi bir işadamının zamanı. Ne dersiniz?'' diye sordu.

''Yapılacak çok şey olduğunu düşünüyorum ve bence Sayın Romney ve Sayın (Cumhuriyetçilerin Başkan Yardımcısı adayı Paul) Ryan, işleri düzeltebilecek iki insan'' diyen Eastwood, konuşmasını, 1971 yılı yapımı filminde canlandırdığı ünlü ''Dirty Harry'' (Kirli Harry) karakterinin ''Devam et! Günümü gün et'' repliğini izleyicilere söyleterek bitirdi.

AA

<p>AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, partili gençlerle Ayasofya Camii'nde sabah nam

Kabaktepe gençlerle Ayasofya'da buluştu: Sabah namazı kılıp, çorba dağıttı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı