• $9,2521
  • €10,785
  • 530.245
  • 1435.07
24 Ağustos 2021 Salı 23:33 | Son Güncelleme:

Ukrayna'dan kritik adım... 12 Rus şirketine yaptırım

Ukrayna'dan kritik adım... 12 Rus şirketine yaptırım

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rus devlet telekomünikasyon operatörü Rostelekom ile Vedomosti ve Moskovskiy Komsomolets gazeteleri dahil 12 Rus kuruluşuna yaptırım uygulayacak.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy, 12 Rus kuruluşuna yaptırım uygulanmasına ilişkin kararnameyi imzaladı.

Sputnik Türkiye'de yer alan habere göre, Zelenskiy, kararı Ukrayna Güvenlik ve Savunma Konseyi'nin Donetsk Halk Cumhuriyeti lideri Denis Puşilin'le bağlantılı olduğunu öne sürdüğü gerekçesine bağladı.

Yaptırım listesine alınan şirketler Business News Media, ona ait Vedomosti gazetesi, TRK-3, Tarihi Perspektif İnceleme Vakfı, 'Vzaimopomosh' Hayır Derneği, 'Novinfo', 'Nashe Zavtra', 'Light-print', 'Narodnıye Novosti' ile 'Anna-news' oldu.

Rostelekom, Moskovskiy Komsomolets ve Novinfo'ya sadece internet sitelerine erişim kısıtlaması yaptırımı uygulanırken diğer şirketlere bunun yanında varlıkları dondurma, ticari işlemleri kısıtlama, sermaye çıkışını yasaklama, telekomünikasyon hizmetlerini sunmasını kısıtlama yaptırımları da uygulandı.

Rusya, geçen hafta Ukrayna vatandaşlarının yer aldığı yaptırım listesini genişleterek Dışişleri Bakanı Dmitriy Kuleba ile Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi Sekreteri Aleksey Danilov'u eklemişti.

<p>Türkiye'nin attığı önemli adımlar  dünya medyası tarafından yakından izleniyor. Birçok ünlü düşün

“Türkiye yükselen ağır sıklet”

21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor